Magnetyczne kształty konstrukcyjne, czyli geometria dla przedszkolaka

 

Klocki... zalet z zabawy nimi jest tak wiele jak wiele jest rodzajów klocków na rynku. O ich mocy pisałam już nie raz i nie dwa. Zabawa nimi sprawdza się w przypadku (prawie) każdego dziecka. Po klocki chętnie sięgają roczniaki, dwulatki, przedszkolaki a nawet uczniaki. Klocków nigdy za wiele, a im większa ich różnorodność posiadania tym jest ciekawiej. Dlaczego? Dlatego, że klocki nigdy się nie znudzą. Dzieci mogą je odstawić na chwilę w kąt ale zawsze do nich wracają. Dziś będzie o klockach, na które miałam oko dłuższy czas.


Magnetyczne klocki, którymi z powodzeniem bawi się niespełna dwulatek, przedszkolak jak i 9-cio latek. Klocki nieco magiczne, a wszystko za sprawą ukrytych magnesów, które znajdują się w każdym z nich. Magnetyczne krawędzie powodują, że klocki dobrze do siebie przylegają z wielu stron i kątów, ułatwiając dzieciom ich łączenie w różnorodny sposób i rozłączanie. Dzieci prześcigają się w wymyślaniu co rusz nowych konstrukcji, ćwicząc przy tym swoją wyobraźnię.

Każdy blok jest starannie zaprojektowany, klocki są lekkie a ich krawędzie zaokrąglone, a więc są bezpieczne dla dzieci. W dodatku są one wykonane z trwałych, nietoksycznych tworzyw sztucznych.

Nasz zestaw zawiera ponad 46 klocków magnetycznych o różnych kształtach i kolorach... Klocki magnetyczne to doskonała zabawka edukacyjna, która rozwija kreatywność dziecka i zwiększa chęć do nauki poprzez konstruowanie geometrycznych kształtów 2D i 3D. Klocki te to znakomity sposób na przemycenie dziecku nauki geometrii przez zabawę. Konstruowanie tych samych figur z klocków o różnych kształtach, porównywanie, opisywanie i nazywanie kształtów, odwzorowywanie układów, sortowanie... możliwości zabawy jest wiele.Dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona. Okazuje się, że klocki te świetnie nadają się do tworzenia kolorowych mandali.Magnetyczne kształty konstrukcyjne ulubione klocki mojej 4 latki.POLECAMY :)
*wpis powstał w ramach współpracy z EducariumPrześlij komentarz

0 Komentarze