Nauka rysowania ze Smart Sketcher 2.0


Nauka rysowania krok po kroku z projektorem Smart Sketcher 2.0 to świetna zabawa wciągająca dzieciaki na długie godziny! A wciąga zarówno 4 latka jak i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. I możecie mi wierzyć bądź nie, ale moje dzieciaki w momencie otworzenia pudełka, w którym znajdował się projektor przepadły. Dobrze, że mamy w domu duuuuuużo kredek i szkicowników :)

Projektor okazał się zbawienny, dokładnie w tym okresie, w którym moim dziewczynom włączyło się "stękanie" jak to one nie potrafią rysować. Duża pomoc w przełamywaniu własnych barier, w nabywaniu pewności siebie. Bez wątpienia zabawa z projektorem to świetny sposób na rozwijanie umiejętności. I choć na początek wydawać by się mogło, że co to tam takie rysowanie po śladzie... przecież można wydrukować dziecku kolorowankę. Ano można. Projektor jednak prowadzi dziecko krok po kroku, a to z pewnością zaowocuje tym, że dziecko prędzej czy później samo odważy się stworzyć swój obrazek. Narysowane obrazki dziecko może pokolorować kredkami, pomalować farbkami czy też wykleić plasteliną. I tu kolejna twórczo rozwijająca zabawa. Bo przecież trzeba dobrać kolorystykę, a może wyszczególnić kontury, nanieść cieniowanie. Zdecydowanie zabawa taka jest dużo bardziej atrakcyjna niż zwykłe kolorowanie kolorowanek, czy pisanie szlaczków. Skąd bierzemy obrazki do projektora? W Smart Sketcher można wyświetlić jeden z pięćdziesięciu wzorów zapisanych na karcie pamięci dołączonej do projektora. Jest też wbudowany schowek, w którym to możemy ukryć dodatkowe karty z naszymi wzorami. Możemy również skorzystać z darmowej aplikacji i Bluetooth, przekonwertować dowolnie wybrany obraz lub zdjęcie na szkic, co tak naprawdę daje nieskończoną ilość twórczych możliwości! Wystarczy, że zrobimy zdjęcie bądź wybierzemy je z fotografii zapisanych w galerii naszego telefonu, dostosujemy szkic przy pomocy filtra w aplikacji, podłożymy kartkę i możemy rozpocząć szkicowanie, podążając po wyświetlonych liniach. To dopiero niezła zabawa!

Obsługa projektora jest bardzo prosta i intuicyjna, a sam projektor może działać na baterie jak i zostać podłączony do prądu.


Wielkość rysunku możemy dostosować do rozmiarów kartki. Wystarczy pod projektor podłożyć jakieś pudełko czy grubszą książkę i wyświetlany obrazek będzie większych rozmiarów.
Jeśli chodzi o cenę... do niskich nie należy, ale ja już dawno wyszłam z założenia, że lepiej złożyć się rodzinnie na prezent składkowy i podarować dziecku jeden porządny prezent niż kilka "dupereli" często gęsto bardzo szybko lądujących w kącie.

Smart Skatcher 2.0
Wpis powstał we współpracy z marką TM Toys.

Prześlij komentarz

0 Komentarze