Nauka rysowania krok po kroku z projektorem Smart Sketcher 2.0 to świetna zabawa wciągająca dzieciaki na długie godziny! A wciąga zarówno 4 latka jak i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. I możecie mi wierzyć bądź nie, ale moje dzieciaki w momencie otworzenia pudełka, w którym znajdował się projektor przepadły. Dobrze, że mamy w domu duuuuuużo kredek i szkicowników :)
Projektor okazał się zbawienny, dokładnie w tym okresie, w którym moim dziewczynom włączyło się "stękanie" jak to one nie potrafią rysować. Duża pomoc w przełamywaniu własnych barier, w nabywaniu pewności siebie. Bez wątpienia zabawa z projektorem to świetny sposób na rozwijanie umiejętności. I choć na początek wydawać by się mogło, że co to tam takie rysowanie po śladzie... przecież można wydrukować dziecku kolorowankę. Ano można. Projektor jednak prowadzi dziecko krok po kroku, a to z pewnością zaowocuje tym, że dziecko prędzej czy później samo odważy się stworzyć swój obrazek.
Narysowane obrazki dziecko może pokolorować kredkami, pomalować farbkami czy też wykleić plasteliną. I tu kolejna twórczo rozwijająca zabawa. Bo przecież trzeba dobrać kolorystykę, a może wyszczególnić kontury, nanieść cieniowanie. Zdecydowanie zabawa taka jest dużo bardziej atrakcyjna niż zwykłe kolorowanie kolorowanek, czy pisanie szlaczków.
Wielkość rysunku możemy dostosować do rozmiarów kartki. Wystarczy pod projektor podłożyć jakieś pudełko czy grubszą książkę i wyświetlany obrazek będzie większych rozmiarów.
Jeśli chodzi o cenę... do niskich nie należy, ale ja już dawno wyszłam z założenia, że lepiej złożyć się rodzinnie na prezent składkowy i podarować dziecku jeden porządny prezent niż kilka "dupereli" często gęsto bardzo szybko lądujących w kącie.
0 Komentarze
Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)