Roboty Xtrem Bots - nauka i zabawa w jednym


W dzisiejszych czasach bardzo na topie stało się kodowanie i programowanie Swoje pierwsze kroki czy w kodowaniu czy w programowaniu stawiają już przedszkolaki, uczniowie klas 1-3 i starsi. Osobiście bardzo mnie to cieszy bo nauka ta niesie za sobą samo dobro... uczy logicznego myślenia, wymaga dostrzegania i nazywania problemów oraz poszukiwania niestandardowych rozwiązań, uczy analizowania, wyciągania wniosków. Nie ma lepszej nauki niż nauka przez zabawę. Dlatego też w czeluściach Internetu wyszperałam świetne roboty marki Xtrem Bots, które pomogą nam w nauce programowania.


Roboty marki Xtrem Bots to nauka i zabawa w jednym. A nie od dziś wiadomo, że to właśnie nauka przez zabawę jest najlepszym sposobem zdobywania wiedzy. Roboty możemy dostosować do umiejętności jakie posiada nasze dziecko jak i do jego wieku. Roboty przeznaczone są bowiem dla dzieci od 4 do 12 lat. Roboty z jednej strony przypominają urocze, śliczne, przyjazne postaci, a z drugiej zaawansowane technologicznie, nowoczesne urządzenia. Dla najmłodszych dzieci 4-5 letnich dedykowany jest robot Woki. Spójrzcie jaki ma słodki wygląd... te maślane oczy...
Robot ten potrafi rozpoznawać kolory i wykonywać związane z tą funkcją czynności (pomarańczowy element - robot skręca w lewo o 90 stopni, zielony element - robot skręca w prawo o 90 stopni, fioletowy element - robot idzie prosto, czerwony element z duszkiem - oznacza koniec gry, nie udało się dojść do celu), a dołączona do zestawu książeczka z wyzwaniami sprawia, że dzieciaki szybko nie znudzą się Woki, a wręcz przeciwnie spędzą wiele godzin na wspaniałej zabawie. Na czym polega zabawa z sympatycznym Woki? 

Musimy z puzzli zbudować labirynt, używając elementów kodowania kolorami, aby zaprogramować ruchy naszego robota i pomóc Woki’emu go rozwiązać. W budowaniu labiryntów dziecko może posiłkować się z dołączonej książeczki, która to zawiera ponad 60 zadań o czterech stopniach trudności - od początkowego (dla dzieci 5-6 letnich, przy czym mój niespełna 4 latek ogarnia temat bez problemu) do zaawansowanego (powyżej 8+). Każde zadanie z książeczki ma określony wzór i zawiera podpowiedzi które puzzle i kolorowe elementy należy użyć do stworzenia labiryntu, poziom trudności oraz numer zadania.Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby dzieci budowały labirynty samodzielnie i tu w ich budowaniu ogranicza jedynie dzieci ich wyobraźnia. Nagrodą za poprawnie wykonane zadanie jest taniec jaki po dotarciu do celu wykonuje robot. Radość dzieci bezcenna.

Czego uczą się dzieci dzięki zabawie z Woki?

Dzieci poznają różnicę między prawą, a lewą stroną z dowolnej perspektywy oraz ćwiczą sekwencjonowanie, logikę i widzenie przestrzenne. 


W zestawie znajdują się:
• 1 robot Woki,
• 81 puzzli (12 cm x 12 cm),
• 32 elementy kodowania kolorami,
• książka wyzwań,
• przyssawka 1 szt.,
• instrukcja użytkowania


Robot Space Bot robot przeznaczony dla dzieci od 5 roku. 20 niezwykle interesujących funkcji i możliwość programowania do 50 różnych działań to główne cechy tego robota. Zabawka została wyposażona w inteligentne sterowanie, a także tryb tańca. Robot potrafi wyrazić aż 20 różnych nastrojów! Dziecko może je dowolnie zmieniać za pomocą praktycznego kontrolera. Robot Mazzy to fajna alternatywa dla dzieci od 8 roku życia, a także dla wszystkich dzieci lubiących układać klocki bowiem zanim rozpoczniemy zabawę z robotem, musimy go najpierw samodzielnie złożyć. Z ponad 100 elementów zbudujemy robota na dwa sposoby: android lub łazik. Mój 11 latek uwielbia takie wyzwania bowiem satysfakcja z samodzielnie zbudowanego robota jest ogromna, a i zabawa nim później "smakuje" zupełnie inaczej.Konstrukcja łazika (posiada czujnik przeszkód) pozwala na poruszanie się po niemal każdym terenie i pokonywanie wszelkich przeszkód, które będą stały na jego drodze. Robot ma dużo różnych funkcji, wydaje różne odgłosy, zmienia wyraz twarzy, może wydać ciekawe dźwięki, a nawet grać muzyczkę.

Zestaw z Mazzy pozwala dziecku poznać podstawowe zagadnienia związane z szeroko pojętą elektroniką i mechaniką. Można go programować ręcznie na panelu sterowania lub za pomocą specjalnej aplikacji na smartfonie.


POLECAMY! Świetna zabawa dla małych i dużych :)
*Wpis powstał we współpracy z TM Toys

Prześlij komentarz

0 Komentarze