Przegląd butelek do picia dla dzieci


Ruch to zdrowie - każdy Ci to powie, każdy to wie, ale nie każdy wciela to w życie. W dzisiejszych czasach nie tylko rozwój technologii - laptopy i tablety w zasięgu ręki nawet najmłodszych dzieci, ale i nauczanie w szkołach, zamknięcie w czterech ścianach mieszkania skutecznie obniżyły poziom aktywności ruchowej wśród dzieci. A przecież odpowiednia dawka ruchu to podstawa prawidłowego rozwoju dziecka. Dzięki temu młody organizm może prawidłowo się rozwijać. Zabawy pobudzające do ruszania się pozytywnie wpływają na cały jego organizm. Dzięki wysiłkowi fizycznemu u dzieci, ich kości szybciej mineralizują się i wzrastają, korygowane są wady postawy, wzmacnia się cały układ kostno-stawowy oraz zwiększa się siła mięśni i ich sprężystość. Oj, długo by pisać o korzyściach jakie płyną z odpowiedniej dawki ruchu.


Moich dzieciaków do zabaw na świeżym powietrzu nie trzeba specjalnie zachęcać. Zwłaszcza teraz, kiedy w końcu lato zawitało do nas pełną parą :) Zabawa, zabawą ale w upalne dni warto pamiętać o odpowiednim nawodnieniu, zwłaszcza gdy jesteśmy poza domem. W tym przypadku świetnie sprawdzają się bidony i butelki z ustnikiem niekapkiem, ustnikiem sportowym czy butelki tritanowe, bidony ze słomką. Jako, że korzystamy ze spacerów ile się da, zaopatrzyłam moje dziewczyny w odpowiedni sprzęt.


Przeglądając stronę TitiKoko, każda wybrała sobie swoją butelkę czy bidon. Ładne i modne bidony, część z nich ze sprytnymi patentami mają zachęcić dzieciaki do picia wody. Moich na szczęście zachęcać nie trzeba :)


Najmłodszemu dziecięciu butelkę wybrałam ja ;) Butelkę mającą ergonomiczny kształt, wygodny dla małych rączek oraz dodatkowy zdejmowany uchwyt z dwoma "uszami", które ułatwiają malcowi samodzielne trzymanie butelki. Butelka posiada silikonową słomka z zaworem, a co za tym idzie butelka pełni funkcję kubka niekapka. Słomka jest profilowana i umocowana w zakrętce, co zapewnia jej stabilną pozycję i odpowiedni przepływ powietrza podczas picia. Jest wymienna, więc nawet gdy malcowi spodoba się jej gryzienie, butelki wcale nie musimy wyrzucać, wystarczy dokupić nową słomkę. Zamknięcie – zintegrowana klapka na klik – jest szczelne, bezpieczne i higieniczne, a przy tym łatwe do samodzielnego otwierania i zamykania przez dziecko. Na butelce znajduje się skala pojemności, dzięki której można podać maluchowi odpowiednią ilość płynu lub sprawdzić, ile dziecko wypiło. 

Starsze dziewczyny wybrały sobie podobne butelki z tym, że młodsza wybrała wersję ze słomką. Tritanowe butelki mają nietypowy kształt trójkąta - ułatwiający trzymanie butelki.


Jedna butelka ma ustnik, druga butelka słomkę. Z obu nic się nie wyleje, obie otwierane i zamykane są za pomocą pokrywki z poręcznym przyciskiem. Co ważne pokrywki posiadają blokadę, dzięki której nie opadają one na twarz pijącego dziecka. Butelki posiadają wygodny elastyczny uchwyt, który ułatwia ich przenoszenie. 
Ostatnia córka jak na zapalonego sportowca przystało wybrała sobie nieco większą butelkę ze sportowym ustnikiem. Butelka jest lekka, ma ergonomiczny kształt i antypoślizgowy silikonowy pas pośrodku co sprawia, że jest wygodna do trzymania. Czarna nakrętka z wygodnym ustnikiem ma zintegrowaną przeźroczystą osłonkę, zamykaną na klik, która zapobiega przypadkowemu rozlaniu się napoju oraz gwarantuje zachowanie higieny ustnika. Butelka wyposażona jest ponadto w dodatkowy uchwyt-pasek z klipsem.
Polecamy przeglądnąć ofertę Bidony i termosy dla dzieci, gdzie znajdziecie nie tylko ogromny wybór bidonów i butelek ale również innych niezbędnych rzeczy dla dzieci.


*post powstał w ramach współpracy z TitiKoko

Prześlij komentarz

0 Komentarze