ALBIKomania trwa - nowości w biblioteczce

Znacie ALBIKa? 

ALBIK to niezwykłe pióro, które czyta, śpiewa, recytuje, przeprowadza quizy, zmienia głosy. Nie ważne czy przedszkolak czy starsze dziecko... zachwyt jest na tym samym poziomie. 

Za co moje dzieciaki lubią ALBIKa? 

Książeczki choć na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykłe kartonówki to w połączeniu z piórem okazują się skarbnicą dźwięków, zagadek i łamigłówek. Dzięki właśnie takiej formie książek, przetrwają one nie jedną zabawę... one są zwyczajnie "dziecioodporne" ;) 

Książki w połączeniu z czytającym długopisem tworzą coś wyjątkowego, coś co pozwala zamienić zabawę w naukę. To bez wątpienia najlepszy duet jaki znamy.

Za co ja lubię Albika?

To bardzo fajny sposób na naukę - przez zabawę! 

Potrafi on zająć dzieciaki (i to bez względu na wiek) na dłuższą chwilę, gdy tylko jest w zasięgu wzroku.

Na naszym blogu ALBIKowe nowości pojawiają się co jakiś czas i aż sprawdziłam... ALBIK jest z nami blisko 5 lat! Tak, tak 5 lat - to dowód na to, że on się szybko nie nudzi (o ile w ogóle może się znudzić?) 

Dziś kolejne książeczki, w których "rozczytuje się" moja dziecięca "młodzież"...


Pierwsza książka to książka jakiej do tej pory nie mieliśmy - książka, w której nasz magiczny Albik mówi do dzieci w języku angielskim. W książce tej dzieciaki nie tylko nauczą się kolorów i kształtów ale nauczą się ich w języku angielskim, a w nauce tej pomagać im będzie rodzeństwo - Tomek i Sara. 
Czy wiesz, jaki kolor powstanie, gdy zmieszamy czerwony i niebieski? Jaki kształt ma plaster miodu? Potrafisz rozpoznawać przedmioty po ich cieniu? Odpowiedzi znajdziesz w tej książce.Kolejna książka to książka dla wszystkich małych i tych nieco większych miłośników przygód. Tym razem dzieciaki wyruszą w podróż przez morze i jego głębiny. Przeżyją niejedną przygodę wraz z małymi marynarzami, którzy będą im towarzyszyć - Maja i Antek. To oni zapoznają dzieci z niezwykłymi mieszkańcami morskiego świata. Oprócz wydarzeń, które towarzyszyć im będą podczas rejsu, posłuchają również opowieści z udziałem morskich zwierząt, znajdą zabawne ćwiczenia. Na końcu książki na dzieciaki czeka gra o skarb piratów ukryty na wyspie.Ostatnia książka - Już wiem jak to książka, która sama w sobie (nawet bez użycia pióra) jest świetną wyszukiwanką. Z pewnością polubią ją dzieci zadające pytania o wszystko. Dzieci dowiedzą się z niej jak powstają przedmioty, z których korzystamy każdego dnia, jak buduje się dom, jak się robi ser, a nawet jak powstają mówiące książki z serii Czytaj z Albikiem. Na te i inne pytania odpowiadać będzie dzieciom Wojtek, który opowie dzieciom mnóstwo ciekawostek i ciekawych historii. W książce znajdziecie również quizy o różnych stopniach trudności.
Bardzo cieszy nas fakt, że nasza domowa biblioteczka z ALBIKiem się rozrasta. Niecierpliwie czekamy na kolejne nowości :)


POLECAMY!

Prześlij komentarz

0 Komentarze