Dlaczego orangutany nie lubią pasty do zębów?

 

Książka o dość tajemniczym tytule, po przeczytaniu którego nasuwa się od razu myśl... książka o orangutanach? Nic bardziej mylnego... Jest to książka skierowana do dzieci lubiących zadawać pytania, książka nie tylko dla małych ekologów ale i dla tych, którym nie jest obojętny los naszej planety. Książka, która pomoże zrozumieć konsekwencje codziennych działań człowieka i ich wpływie na przyrodę – tę blisko nas, i tę po drugiej stronie kuli ziemskiej. Książka ta może okazać się równie interesująca dla dorosłych, którzy również mogą się z niej dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. Jednym słowem... książka dla małego i dużego :)


12 pytań, których odpowiedzi sprawią, że spojrzymy na problem ekologii znacznie szerzej, dokładniej. Wiedza, którą autorka nam przekazuje opiera się na ciekawostkach, które w najprostszy sposób ale jakże konkretnie i maksymalnie zostały wyjaśnione.


Jaki kawałek świata można znaleźć w konsoli do gier? Czy rowerzysta w Warszawie pomaga ocalić niedźwiedzie polarne? Jak filmik z Internetu podróżuje po dnie morskim? Czy złota rybka byłaby szczęśliwsza w rzece? Dlaczego pomidory wolałyby, żebyśmy nie spuszczali wody w toalecie, a orangutany nie lubią pasty do zębów? Znasz odpowiedzi na te pytania? Jeśli nie, to tym bardziej tak książka jest dla Ciebie!
Na uwagę zasługują również ilustracje... całostronicowe ze stonowaną paletą barw, doskonale oddające treść książki.  
Na końcu lektury znajduje się słowniczek wyjaśniający niektóre zagadnienia.

Książka ta idealnie wprowadza dzieci w temat ekologii. Zrozumiały tekst, mądrość płynąca na stronach ucząca jednocześnie empatii i patrzenia znacznie dalej niż czubek własnego nosa, kolorowe ilustracje zamknięte w twardej oprawie. Wszystko przemawia na plus! Polecam :)


Prześlij komentarz

0 Komentarze