Owady od A do Z

 

Owady... jedni za nimi przepadają, inni wręcz przeciwnie, jedni fascynują się nimi od najmłodszych lat, inni przechodzą obok nich obojętnie. Tak się składa, że moje najstarsze edukujące się domowo dziecko przejść obok nich obojętnie w tym roku nie może. Powód? Owady są częścią podstawy programowej z biologii, którą to w mniejszym czy większym stopniu musi opanować. Ale po temacie parzydełkowców i płazińców, nicieni i innych pasożytów, temat owadów to miód na serce :)


Owady od A do Z to książka, obok której dzieciaki nie przejdą obojętnie. 300 gatunków owadów do odkrycia! Od sasa do lasa... tfu... od uroczych, pięknych i majestatycznych po najbardziej zabójcze i podstępne owady. Każdy owad ma swój opis (długość, dieta, występowanie, krótki opis najważniejszych cech i ciekawostek) połączony z realistyczną ilustracją go krewniaków. Naukowym nazwom towarzyszą nazwy potoczne. Trudniejsze wyrazy zostały wyróżnione pogrubioną czcionką, a ich wyjaśnienie znajduje się w słowniczku na końcu publikacji.

W książce poza odkryciem całej tak ogromnej ilości owadów, dzieciaki (choć myślę, że i nie jeden dorosły skusi się po nią sięgnąć) dowiedzą się także Dowiesz się także, co to właściwie są owady, a jakie inne „robale”, mimo że podobne, do nich nie należą. 

Książka pomoże również zrozumieć znaczenie owadów dla przyrody i ludzi oraz uzmysławia jakie zagrożenia czyhają na cały owadzi świat.

Pięknie wydana, wspaniale napisana, jeszcze lepiej zilustrowana... czego chcieć więcej? Zdecydowanie nie należy ona do książek, które czyta się od deski do deski jednym tchem, ale za to książka ta daje możliwość otworzenia jej na dowolnej stronie i "zaczytania się" w dowolnym fragmencie.

Polecamy :)
Prześlij komentarz

0 Komentarze