Co robią uczucia?

 

Ostatnio nasza domowa biblioteczka mocno wzbogaca się o książki dotyczące uczuć i tego jak sobie z nimi radzić. Dziś pokażę Wam bardzo fajną i kreatywną książkę, która z pewnością jest początkiem i zachętą do rozmów z dzieckiem o uczuciach.


Bohaterami książki są stworzenia... niektóre dziwaczne, tajemnicze, niektóre urocze, pełne wdzięku, inne trochę mniej przyjemne. Każde z nich posiada imię... Lęk, Radość, Wdzięczność, Spokój, Nostalgia, Duma, Zachwyt, Nienawiść, Złość, Strach, Życzliwość, Wstyd, Odwaga, Szczęście, Smutek, Niepokój. Uczucia, które towarzyszą nam codziennie. 

Co robią uczucia? Właściwie nigdy się nad tym nie zastanawialiśmy. 

Cierpliwość miesza konfitury, Ciekawość gada z Lękiem pod szafą, Upór znów się gdzieś przykleił, Wdzięczność spaceruje korytarzami Pamięci z kubkiem gorącego kakao, a Złośliwość przygotowuje kolejną truciznę…

Każda rozkładówka to połączenie krótkiego tekstu pełnego przesłania z cudowną pełną emocji ilustracją, które idealnie oddają to, co może nam się kojarzyć z poszczególnymi uczuciami, a zarazem odpowiedź na tytułowe pytanie książki... Co robią uczucia?Książka, którą pokochały moje dziewczyny od pierwszej do ostatniej strony. Idealna zarówno dla 2latka jak i starszych dzieci, nawet przedszkolaków. Działa na wyobraźnię. Książka, która tak naprawdę jest zaproszeniem do dalszych rozmów o świecie emocji, nauką nazywania ich. Bardzo wartościowa książka.

POLECAMY!

*wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Dwie Siostry

Prześlij komentarz

0 Komentarze