Karty pracy od Wydawnictwo Greg

 

Edukacja domowa ma to do siebie, że wcale nie musimy sztywno trzymać się tego co przewidziane jest w danym roku szkolnym. Na ED możemy robić co chcemy, a przede wszystkim robić więcej oczywiście jeśli dzieci tego chcą. Dla moich dziewczyn matematyka w 3 klasie to głównie powtórki dlatego też pozwoliłam sobie sięgnąć po zakres z klasy wyższej. Jako, że fajnie pracowało się im na kartach pracy Wydawnictwa Greg, pokusiłam się o nie dla klasy 4.


Seria książek Wydawnictwa Greg to karty pracy przygotowane zgodnie z nową podstawą programową, zawierają wszystkie wymagane działy tematyczne. Zostały one przygotowane z wielką dbałością o właściwy metodycznie sposób realizacji materiału. Dlaczego sięgam po te karty pracy? Bo moje dziewczyny je bardzo lubią, lubią na nich pracować. I choć pisze na nich, że jedna karta dziennie to gwarancja sukcesu, one zazwyczaj robią ich kilka :)

W kartach pracy poza ćwiczeniami z gramatyki, ortografii, fleksji, składni, form pisemnych znajdziemy karty, które pomogą w ciekawy i przyjemny sposób "przebrnąć" przez lektury obowiązkowe. To taka nowość, bo w młodszych klasach tego nie było. Uważam, że całkiem fajnie zostały one opracowane.


W matematyce nowością są sprawdziany, które po każdej większej partii materiału mogą dzieciaki rozwiązać i sprawdzić na ile go opanowały. Za co lubię karty pracy z matematyki? Za to, że w bardzo jasny sposób tłumaczą i pokazują dzieciom nowe zagadnienia. Moje dziewczyny nie mają najmniejszych problemów ze zrozumieniem ich.
Karty pracy z języka angielskiego również zawierają ćwiczenia z pełnego zakresu tematycznego i wszystkich działów gramatycznych obowiązujących w podstawie programowej. Niektóre z nich to specjalnie oznaczone zadania typu egzaminacyjnego, które pozwalają czwartoklasistom zaznajamiać się z typami zadań, jakie kiedyś spotkają na egzaminie ósmoklasisty. Tu również mamy sprawdziany po każdej partii materiału.


Różnorodność zadań jest tak ogromna, że nie ma mowy tu o nudzie. Ćwiczenia są znakomicie przemyślane, a dzięki kolorowym ilustracjom dzieciaki chętnie po nie sięgają i rozwiązują kartę za kartą.

Język polski - karty pracy

Matematyka - karty pracy

Angielski - karty pracy


POLECAMY :)


*Wpis powstał w ramach współpracy z Wyd. Greg

Prześlij komentarz

0 Komentarze