To właśnie Polacy

 

Bolesław Chrobry, Mikołaj Kopernik, Fryderyk Chopin to imiona i nazwiska osób, które powinien znać każdy mniejszy czy większy Polak. To właśnie POLACY to książka, która powinna być w każdej domowej biblioteczce. A dlaczego? Odpowiedź poniżej...


Co znajdziemy w książce?

10 postaci wybitnych Polaków, którzy na przestrzeni wieków zapisali się na kartach naszej historii. To świetna książka dla wszystkich miłośników historii ale nie tylko. 

Skąd się wziął przydomek Bolesława Chrobrego? Czym zasłynął Mikołaj Kopernik? Czy Fryderyk Szopen był cudownym dzieckiem? Kim był Jerzy Kukuczka? Jakie pasje posiadał Karol Wojtyła?

To tylko część pytań, na które odpowiedź znajdziemy w środku. Odpowiedzi przedstawione są za pomocą krótkich opowiadań o bohaterach, w których to znajdziemy wiele faktów z ich życia, z czasów, w jakich żyli, a żyli w różnym czasie, mieli różne poglądy, pasje i zamiłowania, ale łączyła ich cierpliwość w dążeniu do celu a także (przede wszystkim) Polska. Opowiadania te zostały uzupełnione ciekawostkami.

Na uwagę zasługuje również fakt, że poza ilustracjami autor zamieścił w książce autentyczne zdjęcia czy reprodukcje dzieł sztuki, które świetnie współgrają z tekstem dodając książce jeszcze większej atrakcyjności.
 POLECAMY :)

Książka, ta jest jedną z dwóch książek z serii. W ofercie Wydawnictwa znajduje się również książka z paniami w roli głównej... To właśnie Polki, którą zamierzamy nabyć :)

To właśnie POLACY


*wpis powstał w ramach współpracy z Wyd. Jedność

Prześlij komentarz

0 Komentarze