Chemia na luzie? Fizyka na luzie? Czemu nie!

 

Jakiś czas temu pokazałam Wam najbardziej wyluzowane książki do matmy. Tych, którzy przegapili wpis odsyłam TUTAJ. Książki przypadły nam bardzo do gustu, dlatego też z niecierpliwością wypatrywałam pojawienia się na rynku kolejnych przedmiotów (w końcu Wydawca je obiecał :)). W październiku pojawiły się one... jeszcze "ciepłe", pachnące drukarnią trafiły w moje ręce. I tak oto zapraszam Was na wpis poświęcony najbardziej wyluzowanym książkom z chemii i fizyki.

Zarówno książka z chemii jak i fizyki zawiera cały materiał z klasy 7 i 8. Cały materiał w jednym miejscu. Zdecydowanie duże ułatwienie. Wiem to po swoim synu... mniej książek oznacza mniej szukania ich na półce. A uwierzcie mi, książki bardzo często lubią się gubić między innymi książkami.

Tak jak książki z matematyki, tak i te są równie fajnie opracowane, napisane bardzo przystępnym, prostym językiem, z fajnym drukiem, który połączony z odręcznymi, kolorowymi notatkami i rysunkami daje genialne połączenie! Do złudzenia przypominają zapiski ucznia w zeszycie. Aż przypomniały mi się moje czasy szkolne i moje zeszyty. Ja uwielbiałam tak chemię jak i fizykę.


W książkach autorzy postawili na zasadę... maksimum wiedzy przekazane bez wymądrzania się, bez typowo naukowych regułek. Krótko, zwięźle i na temat. 
Każda książka podzielona jest na działy, które przedstawione są według podobnego schematu:

  • Tytuł, czyli to czego dotyczy dany dział
  • "Po co nam to?" pokazujących w jaki sposób chemia i fizyka może przydać się w życiu. Fajny pomył.
  • Nazewnictwo, czyli odrobina teorii
  • Zasady działania i wzory (niektóre działy są bez tego punktu),
  • Przykłady,
  • Zadania 
  • Notatki własne

Taki układ to ogromne ułatwienie w samodzielnej nauce, wyszukiwanie konkretnych informacji jest tu zdecydowanie prostsze niż w typowych szkolnych podręcznikach.

Książka, książką, ale książka ta spełnia swoją funkcję z aplikacją bowiem książki te zawierają mnóstwo kodów, pod którymi kryją się filmiki wyjaśniające różne zagadnienia.W aplikacja zawiera:
- szybką powtórkę, czyli przypomnienie najważniejszych zagadnień, do odświeżenia wiedzy przed sprawdzianem;
- odpowiedzi do zadań z książki;
- quizy podsumowujące dany dział 
- skaner AR, czyli funkcja, przy pomocy której uruchamia się rozszerzoną rzeczywistość.

Tak jak polecaliśmy książki do matmy, tak polecamy książki do chemii i fizyki. Z nimi nauka będzie zdecydowanie przyjemniejsza!


* post powstał w ramach współpracy z EduTechnologies

Prześlij komentarz

0 Komentarze