Ewangelia dla dzieci. Rozmowy z Jezusem na każdą niedzielę roku.


W tym roku jeszcze bardziej niż zwykle sięgamy po książki religijne, a wszystko za sprawą moich dziewczynek, które to przygotowują się do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Dziś chciałabym Wam przedstawić bardzo wartościową książkę, choć słowo książka to za mało! Bogato ilustrowana KSIĘGA zawierająca ponad 400 stron komentarzy do fragmentów Ewangelii czytanych w niedziele i uroczystości.


EWANGELIA DLA DZIECI to rozmowy dziecka z Jezusem na każdą niedzielę roku, rozmowy w formie dialogu, a więc w bardzo fajnej dla dzieci formie i jestem pewna, że przypadną one każdemu dziecku do gustu. Dialogi poparte przykładami wziętymi z życia są nie tylko ciekawe i atrakcyjne dla dzieci, ale są również doskonałym przełożeniem Ewangelii na konkretne wybory, przed jakimi stają dzieci, pomagają im odróżnić dobro od zła i wybierać dobro, pozwalają traktować Jezusa jak przyjaciela, z którym można o wszystkim porozmawiaćWszystko napisane zrozumiałym dla dzieci językiem, a sposób w jaki prowadzone są rozmowy uczą dzieci szacunku dla drugiej osoby, troski o potrzebujących i dążenia do zgody w rodzinie i wśród rówieśników. Czyta się je bardzo przyjemnie!

W książce zawarte są wszystkie trzy części: ROK A, ROK B i ROK C.
Książka ta to doskonała inspiracja do rozmów z dzieckiem, świetny sposób jako przygotowanie nie tylko dziecka ale i siebie do świadomego uczestnictwa we Mszy św, do uczestnictwa w niej całym sercem.


Mega wartościowa pozycja! Książka, która posłuży nie tylko jeden rok. To zdecydowanie książka, która posłuży na lata! Idealna na prezent komunijny i przyznam się szczerze, że myślałam o niej w ten sposób, ale szkoda mi było tego straconego czasu, bowiem do komunii jeszcze tyle niedziel... 

Prześlij komentarz

0 Komentarze