Gabinet owadów (i innych małych stworzeń)

 

Bardzo lubimy książki Wydawnictwa Dwie Siostry, a te z serii Gabinet Wiedzy są naszymi ulubionymi. Wszystko za sprawą magicznych soczewek, które to pozwalają dostrzec w jednym obrazie, aż trzy indywidualne, inne od siebie ilustracje. Bardzo nas cieszy, że wyszła kolejna książka z tej serii i po cichu zdradzę Wam, że już za rogiem czyha kolejna ;)


GABINET OWADÓW, czyli 64 strony, na których to odkryjemy tajemnice 180 gatunków owadów i innych bezkręgowców ze wszystkich kontynentów. 

Do albumu dołączone są trzy soczewki, które – w zależności od wybranego koloru – ukazują co innego. Przez niebieską soczewkę możemy oglądać owady, przez zieloną rośliny, a przez inne bezkręgowce.

Kto jest bohaterem książki? Niezwykłe chrząszcze, dziwaczne modliszki, szybkie wije i groźne skorpiony. Świat bezkręgowców jest tak ogromny i tak bardzo różnorodny... mamy tu stworzenia latające, pełzające i biegające ze wszystkich kontynentów, a także te żyjące pod wodą i te z czasów prehistorycznych. 
10 rozdziałów, a każdy z nich składa się z trzech rozkładówek, na których mieszczą się odpowiednio:

- podstawowe informacje podane w bardzo przestępny sposób, opis środowiska i atlas żyjących w nim gatunków
- duża barwna ilustracja do oglądania przy pomocy soczewek (i to właśnie na tych stronach dzieciaki mają najwięcej frajdy).

Ujrzenie tak dokładnie i szczegółowo każdego owada czy innego bezkręgowca przemawia do małych czytelników znacznie bardziej niż czysta teoria.  A wszelkie informacje podane są w przystępny, łatwy do zapamiętania sposób.
Informacje w książce zostały uporządkowane według kontynentów i podzielone na sekcje, aby ułatwić czytelnikowi poszukiwania konkretnych owadów. 

Dlaczego skorpiony świecą? Czy pająki są dobrymi rodzicami? Ile mierzy najdłuższa na świecie dżdżownica? Czy owad może ważyć więcej niż mysz? Jakie bezkręgowce mieszkają na lodowcu? A jakie żyły na Ziemi miliony lat temu? To tylko niewielka część ciekawostek, która czeka na czytelników na kartach książki.

Album ten czyta się z ogromną przyjemnością, a ogląda z jeszcze większą! Polecamy dla wszystkich mniejszych i większych fanów małych stworzeń. Bo czy da się przejść obojętnie obok tak świetnie przygotowanej książki?

Prześlij komentarz

0 Komentarze