ROK KOŚCIELNY w obrazkach

 

W tym roku dziewczyny przygotowują się do swojej Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Przygotowują się w grupie Baranków, prowadzą swoje zeszyty, w których to skrzętnie zapisują, rysują, przyklejają wszystko to co pozwala im się jeszcze bardziej przygotować do tego ważnego w ich życiu wydarzenia. Gdy przeglądając przed świętami internet, natknęłam się na tą świetną książeczkę od razu wiedziałam, że muszę ją mieć ;) I tak oto dzielę się nią z Wami...


Wspaniała wersja pokazania najmłodszym jak "kręci" się czas w kościele. W sumie to nie tylko najmłodszym, bo i te starsze dzieci, a nawet dorośli będą nią oczarowani. Bo tak jak zmieniają się pory roku, tak w kościele zmieniają się okresy liturgiczne... Po Adwencie zawsze wypadają święta Bożego Narodzenia, a po Wielkim Poście – Wielkanoc. Książka ta pozwoli dzieciom zapoznać się nie tylko z rokiem liturgicznym, ale także z wybranymi świętami w poszczególnych miesiącach. Wszystko przedstawione w bardzo przemyślany sposób, począwszy od spisu treści aż po ostatnią stronę.


Proste obrazki bez nadmiernej kolorystyki, starannie przemyślany i czytelny ich układ, trafny dobór tekstów,  cenne przesłania. Jednym słowem książka dopracowana w najmniejszym szczególe. To mnie w niej urzekło! Idealna do rozmów, domowych rozważań, skłaniająca do jeszcze głębszego zdobywania wiedzy. Moje dziewczyny bardzo ją polubiły. Kartkują, przeglądają, czytają jakie kolejne święto nas czeka w najbliższym czasie.

Książkę tę można nabyć w wersji tradycyjnej jak i kieszonkowej i mieć ją zawsze przy sobie :) 

Polecamy gorąco! Jest to pozycja, która bez wątpienia powinna znaleźć się w każdym katolickim domu. 
Prześlij komentarz

0 Komentarze