Wielkie bitwy Husarii w komiksie

 

Historia to jeden z ulubionych szkolnych przedmiotów mojego najstarszego domowego ucznia. Nie wiem po kim te zamiłowania odziedziczył, bo ja historii wręcz nie znosiłam. Może fakt, że nie chodzi do szkoły i to, że może zdobywać wiedzę na swój własny sposób do tego się przyczynił. Może to to, że co jakiś czas podrzucam mu książkowe "perełki", które uda mi się wyłapać w sieci. A może to zupełnie coś innego...  


Jeszcze przed świętami dostał wspaniałą książkę napisane w formie komiksu. Komiks plus historia... tak, tak genialne połączenie - chłopak przepadł na długie godziny. I wcale mu się nie dziwie bowiem książka ta jest zupełnie inna niż te podręcznikowe, często nudnawe książki. Komiks przedstawia wielkie bitwy husarii... pod Kircholmem, Kłuszynem, Chocimiem i Wiedniem. Są też inne znaczące bitwy husarii: pod Orszą, Beresteczkiem, Parkanami i Hodowem. Komiks zawiera również podstawowe informacje o najbardziej zasłużonych dowódcach... S. Żółkiewskim, J. K. Chodkiewiczu, S. Lubomirskim i innych, porównanie polskiego i tureckiego uzbrojenia.

Przejrzysta forma ilustracyjna, opisana przystępnym, zrozumiałym językiem zarówno dla 11latka jak i starszych dzieci. Komentarze i dialogi pełne są odniesień do współczesności. Często są one ukazane skrótowo, symbolicznie, za pomocą istotnych haseł i kilku słów, tak aby nie przytłaczać czytelników ilością wiadomości a jedynie zachować w ich pamięci to co najważniejsze. 

Grafika jakich mało... bogata, niepowtarzalna w połączeniu z treścią zdecydowanie wciąga młodego czytelnika. Doskonała forma uzupełnienia wiedzy zawartej w podręcznikach historii.


Myślę, że książka ta nie tylko świetnie sprawdzi się wśród dzieci interesujących się historią ale przede wszystkim zachęci te dzieciaki, które za historią nie za bardzo przepadają. Dzięki tej książce w unikalny i oryginalny sposób dzieciaki poznają część polskiej historię. 

To bez wątpienia książka,  którą warto mieć w swoich domowych biblioteczkach.
Prześlij komentarz

0 Komentarze