EduNect - z nimi powtórki to pestka


Jakiś czas temu jedna z blogerek z naszego "podwórka" polecała edukacyjne gry na komputer dla uczniów szkół podstawowych. Opis portalu wydawał się na tyle zachwycający, same ochy i achy, a cena rocznego abonamentu kusiła, że postanowiłam wypróbować. Jakież było moje rozczarowanie, gdy w rzeczywistości wcale tak kolorowo nie wyglądało. Ale nie o tym dzisiejszy post. Dziś będzie o platformie edukacyjnej dla dzieci, którą gdzieś w komentarzu na jednej z grup ED polecała jedna z mam. Postanowiłam się jej bliżej przyglądnąć, zwłaszcza, że była mi ona nie znana. A ja właśnie potrzebowałam czegoś nowego, czegoś "świeżego" dla dzieciaków. 

Zgłębiłam temat, sprawdziłam wersję demo i zaryzykowałam. Założyłam dzieciakom konta na platformie edukacyjnej EduNect. Dzieci korzystają z komputera w pożyteczny sposób zaspokajając jednocześnie potrzebę i chęć spędzania wolnego czasu przed ekranem komputera. A ja mam je pod pełną kontrolą... mogę kontrolować ich postępy kilkoma kliknięciami, mogę zaplanować im dzienną dawkę zajęć.Platforma edukacyjna EduNect została stworzona głównie z myślą o uczniach chodzących do szkoły, ale świetnie zdaje egzamin również wśród uczniów ED (przynajmniej moich uczniów ;)). 

Główny panel platformy jest na tyle przejrzyście przygotowany, że poruszanie się po nim jest bezproblemowe. 

Mogę wybrać jedną z wielu sprawdzonych, gotowych lekcji – dopasowanych do podręcznika, którego używamy (z tym, że w przypadku moich 3klasistek ich nie używamy :)), ale mogę też dopasować lekcję do swoich potrzeb – budując ją z tysięcy różnorodnych ćwiczeń z bazy zadań. Jako, że dołączyliśmy do EduNect w połowie roku szkolnego, także raczej wybieram dzieciakom to co mają jeszcze powtórzyć przed egzaminami... czyli głównie korzystamy z lekcji powtórzeniowych i sprawdzianów. 


Z lekcji możemy korzystać w dowolnej kolejności. Po każdym rozwiązanym zadaniu uczeń od razu otrzymuje informację: Czy udzielił dobrej odpowiedzi? Jeśli nie – to widzi jaka odpowiedź jest poprawna. Po skończonej lekcji zarówno dzieciaki jak i ja od razu widzimy jak im poszło... mogą zdecydować się na drugą próbę (do sprawdzianów mają tylko jedno podejście), a ja wiem nad czym muszą jeszcze popracować. Osobiście uważam, że lekcje, które są tu przygotowane to rewelacyjny sposób na powtórki nie tylko przed egzaminami ED, ale przede wszystkim idealny sposób na powtórki przed kartkówkami czy sprawdzianami w szkole. A już nauczyciele korzystający z EduNect w swoich klasach mają jak na tacy podaną świetną formę sprawdzania wiedzy swoich uczniów. 
Dla mnie to przede wszystkim spora oszczędność czasu... nie muszę wyszukiwać dziewczynom kart pracy, nie muszę szukać zadań do rozwiązywania, nie muszę tego sprawdzać. Robi to wszystko za mnie EduNect, a ja zaoszczędzony czas mogę poświęcić młodszym pociechom chociażby na wspólną naukę czytania. Na co jeszcze zwróciłam uwagę... to to, że aby zaplanować powtórki całej mojej trójce nie muszę się logować na trzy różne konta... wszystko zrobię z jednego konta rodzica!Czy w zadaniach trafiają się błędy? Często spotykałam się z tym problemem na innych platformach. Tutaj jeszcze nie natrafiliśmy na nie i mam nadzieję, że tak zostanie :)

Dziewczyny kończą 3 klasę, a więc korzystają z ćwiczeń z edukacji matematycznej, polonistycznej, przyrodniczej i języka u nas to angielski (ale do wyboru jest również j. niemiecki).

Kuba większość egzaminów ma już za sobą tak więc póki co korzysta tylko z j. polskiego, matematyki i j. angielskiego (a po wakacjach będzie korzystał również z historii, biologii, geografii, fizyki, chemii i j. niemieckiego).

Całą moja trójka chętnie korzysta z platformy, dziewczyny wręcz same się domagają aby im zaplanować jakąś powtórkę. Zadania są zróżnicowane i ciekawe, a uzyskanie 100% wyniku odpowiednio mobilizuje dzieciaki.
W bazie zadań EduNect jest już ponad 2 500 000 zadań. Lekcje i zadania w EduNect są dopasowane do podręczników szkolnych, a co za tym idzie również do aktualnej podstawy programowej MEN. Zanim zdecydujecie się na EduNect możecie przeglądnąć listę podręczników i sprawdzić czy Wasze są na tej liście. 

Na uwagę zasługuje również bardzo dobra i sprawna komunikacja z pracownikami firmy, którzy są otwarci na sugestie i wszelkie uwagi. 

Jeśli chodzi o opłaty, to ich wysokość uzależniona jest od kwestii jaki pakiet wybierzemy (mowa o uczniach ED). Możecie sprawdzić je TUTAJ i dopasować odpowiedni pakiet pod siebie. Ale myślę, że warto!

POLECAMY!Prześlij komentarz

0 Komentarze