Loogpedyczny detektyw

 

Bardzo lubię "mądrze" wydane pomoce logopedyczne. Z niektórych dobrodziejstw korzystały wszystkie moje dzieciaki. Dziś pokażę Wam moje ostatnie logopedyczne odkrycie, z którą nie rozstaje się mój domowy przedszkolak. Jak napiszę Wam, że mając tą pomoc logopedyczną wiele godzin zabaw przed Wami to nie do końca napiszę Wam prawdę. Z Logopedycznym detektywem bo o nim mowa, zabawa trwa wiele, wiele dłużej.


Logopedyczny detektyw to pomoc edukacyjna, która skrywa w sobie 13 plansz formatu A3. Są to bogato ilustrowane, dość szczegółowe i bardzo realistyczne ilustracje, które są w bliskim otoczeniu dzieci... na wsi, na łące, w lesie czy w zoo, w przedszkolu i w szkole, w pokoju, w kuchni, a nawet w łazience. Wokół każdej ilustracji znajdują się obrazki, które pomagają identyfikować i rozróżniać obiekty oraz dodatkowo poszerzać słownictwo. Do wspólnej zabawy zachęca dzieci sympatyczny szczurek Jurek oraz dołączony do zestawy gadżet detektywistyczny... lupa.
Oprócz plakatów, mamy do dyspozycji etykiety, które musimy sami sobie wyciąć. Etykiety te można wykorzystać na różne sposoby, a ich wykorzystanie zależy od umiejętności jakie posiada nasze dziecko. Każda etykieta na odwrocie ma numerek planszy, do której należy ją wykorzystać. Dzięki temu manewrowi jesteśmy w stanie szybko odszukać te etykiety, które właśnie chcemy użyć.


To nie wszystko... do każdej planszy przygotowany został mega pakiet ćwiczeń, które można wykonywać z dzieckiem wspierając przy tym jego rozwój. Jakie ćwiczenia tam znajdziemy? Od ćwiczeń wspierających motorykę małą i dużą, percepcję wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową, przez logiczne myślenie, ćwiczenie pamięci, ćwiczenia narządów artykulacyjnych, słuchu fonemowego, aż po rozwiązywanie różnych zagadek, a nawet ćwiczenie czytania. Ćwiczenia sprawiają, że pakiet ten jest mega wartościową pomocą logopedyczną. 

Poza pakietem ćwiczeń dołączona jest również książeczka zawierająca wiersze oraz opowiadania nawiązujące do miejsc i sytuacji przedstawionych na plakatach. 

Jeśli myślicie, że to koniec dodatków, to jesteście w błędzie. Dla starszych dzieci dołączony został zeszyt zawierający 26 krzyżówek... po 2 do każdego z 13 plakatów. 

Dzięki tym wszystkim dodatkom, z pomocy tej korzystać mogą zarówno najmłodsze przedszkolaki jak i te nieco starsze, pokuszę się nawet o te dzieci z edukacji wczesnoszkolnej. Szeroki wybór ćwiczeń pozwala dostosować materiał pracy do dzieci rozwijających się prawidłowo, jak do tych z różnymi zaburzeniami rozwojowymi. Pakiet może być wykorzystywany przez terapeutów, jako urozmaicenie terapii logopedycznej i pedagogicznej, w przedszkolach jako urozmaicenie zajęć, oraz przez rodziców do zabaw i ćwiczeń z dziećmi w domu.Ja jestem zachwycona bogactwem tego pakietu, a mój domowy przedszkolak przepadł jeszcze bardziej. To chyba najlepsza rekomendacja!


Polecamy z całego serca :)

Prześlij komentarz

0 Komentarze