Czytaj z ALBIKIEM - nowości

 Znacie ALBIKa? 

ALBIK to niezwykłe pióro, które czyta, śpiewa, recytuje, przeprowadza quizy, zmienia głosy. Nie ważne czy przedszkolak czy starsze dziecko... zachwyt jest na tym samym poziomie. 

Na naszym blogu pojawiał się wielokrotnie. Każda nowość wywołuje ogromny uśmiech na twarzach mojej 5latki. Tak było i tym razem, gdy kurier przyniósł przesyłkę z nowymi książeczkami.
BIBLIA DLA DZIECI była na moim celowniku, gdy tylko pojawiła się w zapowiedziach. Od razu wiedziałam, że to jest nasze must have, a nasz 5latka pokocha ją od pierwszego wejrzenia. 

Biblia ta jest zbiorem najważniejszych historii ze Starego i Nowego Testamentu przedstawionych w bardzo ciekawy sposób. 1500 nagrań, a wśród nich historie np. o stworzeniu świata, Noem, cudach Jezusa, piękne piosenki w wykonaniu zespołu Arka Noego, modlitwy dla dzieci oraz quizy sprawdzające ich wiedzę. Na uwagę zasługują również wspaniałe ilustracje. Wszystko to sprawia, że całość prezentuje się imponująco. 

Treści zawarte w Biblii dla dzieci uzyskały akceptację Kościoła Katolickiego i zgodę na publikację (imprimatur).


Drugą nowością są LEGENDY, w śród których znajdziemy... Legendę o Warsie i Sawie, Legendę o Lechy, Czechu i Rusie, Legendę o kwiecie paproci, Legendę o Popielu oraz Legendę o śpiących rycerzach. 

To właśnie w tej książce dzieciaki znajdą odpowiedź m.in. na pytania za kogo Wanda nie chciała wyjść za mąż czy warto szukać kwiatu paproci, poznają świat pradawnych słowiańskich legend, odkryją wiele legendarnych postaci, a także posłuchają ludowych piosenek. Książka zawiera aż 160 nagrań! Żałuję, że w moim dzieciństwie nie było tak świetnie wydanych książek.


Bardzo cieszymy się, że nasza domowa ALBIKowa boblioteczka się rozrasta :)*post powstał we współpracy z Czytaj z Albikiem

Prześlij komentarz

0 Komentarze