JEZUS - wspaniały komiks Wydawnictwa AA

 

Myślałam, że już nic mnie nie zaskoczy, a tym samym nie zachwyci na rynku wydawniczym jeśli chodzi o książki dla dzieci. Przez nasz dom przewinęła się cała masa najróżniejszych książek dla dzieci. Jakież było moje zdziwienie, gdy odwiedziłam stronę Wydawnictwa AA, a moim oczom ukazał się on... Jezus! Wspaniały komiks opowiadający o życiu Pana Jezusa... począwszy od narodzin w Betlejem, życie w Nazarecie, nauczanie, cuda, mękę, śmierć, zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. I ktoś powie, że nie powinno oceniać się książki po okładce... w tym przypadku to właśnie ona robi niesamowite wrażenie i sprawia, że chce się zaglądnąć do środka. Ten kto zaglądnie, przepadnie na wiele, wiele godzin. Nie ukrywam, że jest to moje ulubione Wydawnictwo jeśli chodzi o książki religijne i historyczne dla dzieci. Wydawnictwo, które odkryłam dwa lata temu i od razu zapałałam do niego wielką miłością., z resztą nie tylko ja... moje dzieci również!

Przedstawienie życia Jezusa w tak ciekawej, graficznie formie to strzał w dziesiątkę. Ilustracje są bardzo dobre, doskonale oddają ludzkie emocje, dopracowane w najdrobniejszym szczególe dlatego dzieci o wiele lepiej rozumieją czytaną treść. Tekst jest zrozumiały dla młodych czytelników, łatwo i przyjemnie się go czyta. 320 wartościowych stron.

Komiks ten jest adaptacją czterech Ewangelii Pisma Świętego Nowego Testamentu, wiernie odtwarzającą tekst Biblii. Zadbał o to Ben Avery, który miał okazję współpracować z wieloma wybitnymi artystami nad projektami komiksowymi. Twórcą ilustracji jest między innymi Sergio Cariello, rysownik współpracującymi z topowymi wydawnictwami komiksowymi, jak Marvel Comics czy DC Comics.

Mam wrażenie, że wszystko tu idealnie współgra ze sobą... twarda oprawa, tasiemka, dzięki której możemy zaznaczyć ostatni czytany tekst, przepiękne ilustracje, o których już pisałam, czytelna czcionka. Wszystko to sprawia, że obok tej książki nie powinniśmy przechodzić obojętnie. Zdecydowanie jest to pozycja, która powinna być w każdym domu, w którym są dzieci. Jest to również świetny pomysł na prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej, z okazji urodzin czy nawet bez okazji, podarowany ot tak, od serca.Polecamy z całego serca!

*wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem AA.

Prześlij komentarz

0 Komentarze