LEGENDY POLSKICH ZAMKÓW

 


Niezwykłe wydarzenia, tajemnicze postaci, zagubione skarby, tajne przejścia, zamkowe lochy, opowieści o wielkiej miłości, potworach, czarownicach, upiorach, diabłach, zjawach… Bogactwo baśniowych opowieści związanych ze starymi polskimi zamczyskami to świadectwo barwnego życia Polski z czasów odległych.

Tak właśnie brzmi zapowiedź najnowszej książki LEGENDY POLSKICH ZAMKÓW.


Dwadzieścia siedem legend związanych z najsłynniejszymi zamkami znajdującymi się na terenie Polski – jurajskimi orlimi gniazdami, krzyżackimi warowniami, stolicami królów, siedzibami książąt i magnatów.

Jako pierwszy możemy poznać zamek w Baranowie Sandomierskim, który został porównywany do krakowskiego Wawelu. To nasz ulubiony zamek... znajduje się on bowiem niedaleko naszej miejscowości. W dalszej kolejności autorka przedstawia m.in. zamki w Bytowie, Grodzieńcu, Janowcu (i tu również udało się nam już być :)), Łęczycy czy Ojcowie.

Każda opowieść o zamku rozpoczyna się od krótkiego wprowadzenia, zarysu historycznego lub ciekawostki z życia ówczesnych mieszkańców. Wszystko napisane prostym językiem zrozumiałym dla dzieci. Każda legenda została wspaniale zilustrowane oraz wzbogacona o zdjęcia i informacje dotyczące historii i aktualnego stanu zamków, to czy dane obiekty są dostępne dla zwiedzających. 


Niesamowita książka, która dla niejednego z nas stanie się inspiracją do rodzinnych wycieczek nie tylko palcem po mapie :)

Polecamy całym sercem!Prześlij komentarz

0 Komentarze