Leksykon lektur i wierszy klasa 4-6 i 7-8

Rok szkolny w pełni. Mija nam on zupełni inaczej niż w poprzednich latach... 7-klasiata, który już nie wymaga stałej mojej kontroli w nauce, a jedynie wsparcia oraz 4-klasistki, którym z kolei muszę pokazać jak się uczyć. Wciąż jednak uczymy się swoim tempem, bez pośpiechu, złości i frustracji. A w zdobywaniu wiedzy pomagają nam świetne książki -  m.in. Leksykony lektur i wierszy Wydawnictwa GREG.


Co charakteryzuje leksykony? 

Fakt, iż są one w pełni zgodne z aktualną podstawą programową i napisane przestępnym, zrozumiałym dla uczniów językiem. Znajdziemy w nich zarówno lektury obowiązkowe jak i uzupełniające (te drugie są do pobrania on-line za pomocą kodu QR znajdującego się w książce).

Znaczki „pewniak na teście”, które znajdziemy w każdej książce na marginesach. Co to oznacza? To wskazówka na co zwrócić uwagę, co zazwyczaj pojawia się w pytaniach na testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Warto więc zwrócić na nie szczególną uwagę. 

Szata graficzna jest tak skonstruowana, że z książek korzysta się łatwo i przyjemnie. Duża liczba grafik, schematów, zdjęć i reprodukcji zdecydowanie ułatwiają i przyspieszają naukę.

Książki zawierają szczegółowe opracowanie lektur. Opracowania te zostały przygotowywane przez aktywnych zawodowo nauczycieli, którzy wiedzą, co jest najważniejsze w utworze, czego konkretnie warto się nauczyć, co powtórzyć przed klasówką czy egzaminem.

Znajdziemy tu również krótką biografię autora, plan wydarzeń, charakterystyki bohaterów, wnikliwie wyjaśnioną problematykę, krótkie streszczenie. Streszczenia w książce nie są umieszczone po to aby uczeń szedł na skróty i poznawał lekturą tylko ze streszczenia (choć i pewnie tacy uczniowie się znajdą), ale po to aby przed wypracowaniem czy testem w szybki sposób przypomnieć sobie jej treść.
Zdobywanie wiedzy z tak świetnie przygotowanymi książkami to czysta przyjemność. Sprawdzą się one zarówno podczas edukacji domowej, jak i wśród uczniów chodzących do szkoły. 

POLECAMY!*wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Greg.

Prześlij komentarz

0 Komentarze