piątek, 22 kwietnia 2016

Matematyka dźwięku w zabawach z 2-3latkiem

Kreatywnie w domu


Kolejny tydzień zabaw pod hasłem Matematyka jest piękna. Tym razem jest to matematyka dźwięku. A jeśli dźwięk to muzyka i nuty. Dziś będą zabawy z nutkami w tle w wersji dla 1,5roczniaka i 3latka ale bawić może się dziecko w każdym wieku :)


Postanowiłam włączyć do naszych zabaw Emi. Zawsze garnęła się do zabaw z nami więc niech korzysta i ona :) Na pierwszy rzut krótkie zabawy z nauką rozróżniania kolorów.

Wskaż taki sam...


Segregacja...


Co tu nie pasuje...


Polecam zalaminować pomoce... pech chciał, że skończyła mi się folia. To były krótkie wprowadzające zabawy dla 1,5roczniaka - 2latka. Takie maluchy mają bardzo krótką koncentrację uwagi więc nie ma co ich za bardzo stresować ;) Małymi krokami a będzie dobrze.

Z 3latkiem mamy już większe pole do popisu :)

Na początek rozgrzewka i segregowanie kolorów...


Sekwencje i szeregi...


Odwzorowania na różne sposoby ...Warto zabawić się z dzieckiem w zamianę ról... niech dziecko ułoży to co rodzic ma odwzorować. Rodzic z premedytacją układa błędnie. Maluch swoim sokolim wzrokiem wyłapuje błąd i go naprawia. Radość malucha ogromna... mama nie umie układać :P Liczenie... dziecka zadaniem jest położenie takiej samej ilości nutek.


Takie niby proste zabawy a z pewnością zaowocują w przyszłości :)

A już za tydzień matematyka dźwięku w wersji z 5latkiem... zdradzę Wam tylko, że dzieje się, oj dzieje ;)

http://www.zabawyzarchimedesem.pl/projekt-matematyka-jest-piekna/


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 komentarze:

  1. Alex lubi takie proste zabawy! Już niedługo Alex będzie podejmował pierwsze próby z maluchem, na razie bawimy się bez końca sorterem kształtów ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates