środa, 19 kwietnia 2017

Czytanki na każdą porę roku

Ewelina Gancarz


Dwie książeczki należące do serii Uczymy się czytać przeznaczone dla wszystkich dzieci... dzieci uczących się czytać, dla dzieci czytających ale chcących wciąż doskonalić się w czytaniu a także dla dzieci mających problemy z czytaniem. 


Każda książeczka zawiera po 26 tematycznych historyjek - jedna wiosenno-letnie, druga jesienno-zimowe. Czytanki zawierają jedynie podstawowe litery polskiego alfabetu. Brak tu wszystkich szeleszcząco-ogonkowych polskich "dziwolągów". Dodatkowo wyrazy z trudnościami ortograficznymi zastąpiono w tekście obrazkami.


Teksty są proste, atrakcyjne, dzieci nie mają problemów z ich zrozumieniem. Język opowiadań jest współczesny, dowcipny, czasami rymowany i zakończony pointą. Ilustracje nie dość, że są piękne to są optymalnym uzupełnieniem i ozdobą tekstu, jednocześnie nie umożliwiają dzieciom odczytywania znaczeń tylko na podstawie obrazu. I tu mają duży plus u mnie bo moje dzieciaki są przebiegłe i często na podstawie ilustracji domyślają się co zawiera tekst.


Książeczka jesienno-zimowa zawiera opowiadania m.in. o ulubionej zupie moich pociech, czasie bożonarodzeniowym czy też historyjkę sylwestrowej nocy.
Książeczka wiosenno-letnia zawiera m.in. historyjki o kapryśnej pogodzie w marcu, pracach w ogrodzie, wielkanocnych pisankach.

Opowiadania dzięki temu, że tematycznie dopasowują się do danej pory roku, mogą towarzyszyć dziecku codziennie, być impulsem do wspólnych rozmów na aktualne tematy i mimochodem zachęcać do samodzielnego czytania.

Bajki krasnoludka Bajkodłubka  
Bajki mamy Wrony 


niePrzeczytane.pl Księgarnia internetowa

Ewelina Gancarz / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates