Deser na lato 2w1


Lato lato a z nim pojawiają się pyszności niosące same witaminki... Ale jak przekonać dzieci do ich zjedzenia bez grymaszenia?
Odpowiedź poniżej ;)

Wspólnie z dziećmi przygotowujemy pyyyyyyyyyyyszny deser ;)

A do wykonania deseru potrzebujemy:
- miseczka brzoskwiń
- miseczka malin
- miseczka kiwi
- śmietana kremówka


Każdy z gatunków owoców miksujemy blenderem do momentu uzyskania gładkiej, jednolitej masy. 
Nakładamy łyżeczką owoce do foremek na lody. Aby powstały nam kolorowe lody nakładamy owoce warstwami... delikatnie aby się nie zmieszały. 


Wstawiamy je do zamrażalnika. Po kilku godzinach mamy przepyszny, zdrowy deser lodowy idealnie pasujący na gorące dni... deser, który swoimi kolorami skusi do zjedzenia nie jednego niejadka owoców. Lody te mają cudowny owocowy smak i naturalny cukier pochodzący jedynie z owoców. Są zdrowe!


Jak wiemy dzieci to takie małe niecierpliwe osóbki. Mrożenie lodów dla nich trwa wieczność. Potrafią setki razy zadać pytanie czy już są gotowe! Możemy w tym czasie zająć ich dalszym wspólnym kucharzeniem. Z pozostałych po lodach owoców robimy pyszny deser. Do szklanek również warstwami nakładamy każdy gatunek zmiksowanych owoców.
 Deser ten przyozdabiamy bitą śmietaną. 


Deser równie pyszny i zdrowy wykonany dosłownie w kilka minut. Smakuje nie tylko tym większym Szkrabom ale i tym całkiem małym.


My deser w kolorach lata polecamy! 
Jest na prawdę przepyszny :)

Prześlij komentarz

1 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)