Kreatywne puzzle

Wczoraj było o puzzlach, które Kubuś zrobił Oli a dziś będzie o puzzlach, które nie tylko rozwijają wyobraźnię ale dodatkowo rozwijają słownictwo i uczą liczenia... puzzle Castorland Education.


Oprócz tradycyjnego obrazka do ułożenia, puzzle te zawierają różne układanki edukacyjne, dopasowane do wieku, potrzeb i zdolności percepcyjnych dzieci.

Zestaw dla 5-cio latków...  


Puzzle o tematyce farmerskiej, które poza tradycyjną formą układania wzbogacone są w puzzle do nauki liczenia... dzieciaki łączą cyfrę z odpowiednią ilością elementów, a także wykonują proste działania matematyczne.


Na obrazek składa się 25 dużych  elementów...


Po ułożeniu obrazka dzieciaki mogą rozpocząć zabawy matematyczne... liczyć poszczególne zwierzątka na obrazku i łączyć je z odpowiednią cyferką.A gdy już wszystkie zwierzątka zostaną policzone i odpowiednio dobrane możemy bawić się z dziećmi na kilka sposobów... możemy prosić dziecko aby policzyło ile jest piesków, czy aby na pewno myszek jest osiem, czy świnek jest tyle samo co krówek, których zwierzątek jest więcej itp. itd.


Poza nauką liczenia dzieci mają również możliwość wykonywania prostych działań matematycznych...


Bardzo lubimy takie puzzle, które rozwijają.


Dla nieco mniejszych dzieciaków znalazłam puzzle z podobnym motywem.
Co prawda Ola jeszcze za mała aby ułożyć puzzle składające się z 12 elementów ale od czego ma się starszego brata? Kubuś ułożył a Ola... Ola szuka zwierzątek, które wymienia mama i mówi jakie wydają dźwięki.


Poza tradycyjnymi puzzlami tak jak i we wcześniejszych puzzlach mamy coś extra... 24 elementy przedstawiające zwierzęta i ich młode - zadaniem dziecka jest połączenie ich w odpowiednie pary.A gdy pary już ułożone można ponownie szukać danych zwierzątek, można zadawać dziecku pytania typu... które zwierzątko robi chrum chrum a które muu itd a dziecko ma je wskazać.


 Przy okazji  zabawy możemy odpowiednio rozszerzać słownictwo naszego dziecka wprowadzając nowe słowa określające samice i młode różnych gatunków zwierząt: kotka - kocięta, kura - pisklęta, klacz - źrebię.

Układanka pomaga również ćwiczyć spostrzegawczość - przykładowa zabawa...  odnajdywanie na dużym obrazku zwierzątek z dopasowanych par.


Zarówno pierwsze jak i drugie puzzle są świetnie wykonane - duże, dobrze wykrojone elementy, z atrakcyjną warstwą graficzną.Gdzie znalazłam nasze puzzle?
W Krainie Szkraba :)

Poza puzzlami opisanymi przez nas znajdziecie tam całą masę innych puzzli dla dzieci w różnym wieku :)

Polecamy!


Powyższe opinie są moimi opiniami i nie każdy musi się z nimi zgadzać :P  

Prześlij komentarz

1 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)