Nauka kolorów z Edukatorkiem

Nie tak dawno pokazałam Wam jak bawimy się z Ola i uczymy kolorów. 
Do nauki kolorów wykorzystujemy również "gotowce" i takim jednym z nich ostatnimi czasy stały się KOLOROWE KOSTKI firmy Goki.


Kolorowe kostki stały się hitem! Nie ma dnia żeby Ola ich nie układała.


Zestaw zawiera 4 plansze ze specjalnymi otworkami, które należy uzupełnić krążkami w odpowiednim kolorze.
Zawiera również 72 drewniane krążki... 6 kolorów (zielony, czerwony, pomarańczowy, żółty, niebieski, różowy) po 12 kostek.


Bawić się nimi można na wiele sposobów wprowadzając malca w świat kolorów.

Segregowanie kostek według kolorów...


Znajdź kolor...


Coś tu nie pasuje... tylko co?


Odwzorowania...


Budowanie wieży...


Plansze mają żywe kolory i ciekawe wzornictwo co przykuwa uwagę dzieci. Z planszami również można bawić się na wiele sposobów. 

Układanie kostek w odpowiednie pole. Ja do każdej planszy wybierałam Oli odpowiednią ilość kostek w danym kolorze. To ułatwiało jej zabawę, zbyt duża ilość kostek rozpraszała ją.
Plansza z tur tur i zwierzątkami to ulubione plansze Oli.

Dodatkowo można bawić się w pokazywanie i nazywanie zwierzątek, w naśladowanie ich odgłosów.Gra uczy dzieci rozróżniania i nazywania kolorów, rozwija u dziecka koordynację wzrokowo-ruchową, motorykę paluszków oraz logiczne myślenie.

Można bawić się w detektywa i celowo ułożyć dziecku klocki na złych polach a dziecko niczym Sherlock Holmes szuka błędów i naprawia je. Dzięki temu ćwiczymy również spostrzegawczość i skupienie. Tę wersję zabawy mamy jeszcze przed sobą ale na bank będziemy tak się bawić.

Do zabawy można włączyć kilka plansz na raz bawiąc się całą rodziną.
Każdy z graczy rzuca załączoną do gry kostką. Jeśli na kostce pojawi się kolor, który znajduje się na planszy gracza, uzupełnia on lukę odpowiednim krążkiem. Wygrywa gracz, który najszybciej uzupełni swój obrazek.


Przy zabawie miło i rodzinnie spędzamy czas, ucząc dzieci rywalizacji.


Post powstał w ramach akcji Bawię się z Edukatorkiem. Poprzedni nasz post z tej akcji możecie przeczytać tutaj... w nim bawiliśmy się na wesoło :) Przed nami jeszcze jedna odsłona, w której będzie troszkę kreatywnie i troszkę naukowo :)
Zapraszamy do śledzenia całej akcji na profilu sklepu na FACEBOOKU - na jej zakończenie przewidziany jest SUPER KONKURS – szczegóły już wkrótce!  

Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. Wow jak tu u Was kolorowo :)
    Super gra fajnie ze dzieci moga bawic sie razem :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)