Witrażykowy zawrót głowy

Witrażyki... zestaw 12 plansz, 42 drewniane elementy, 4 kolory, ramka... pierwszy taki zestaw, który wprowadza dzieci w świat kolorów, kształtów oraz pierwszych układanek. A wszystko to w bardzo jasny i czytelny sposób.


12 plansz z figurami geometrycznymi (kółko, kwadrat, trójkąt) w 4 różnych kolorach... żółtym, zielonym, czerwonym, niebieskim.


Drewniane elementy do złożenia figur są w różnych kombinacjach - cięte w linii prostej oraz po skosie... są układanki 3 oraz 4 elementowe.


Całość spakowana jest w materiałowy woreczek, który łatwo schować do półki, wystarczy włożyć wszystkie elementy do środka i zawiązać.

"W komplecie znajdują się układanki o różnym stopniu trudności, przez co dzieci rozwijają swoje umiejętności, a co najważniejsze – nie nudzą się. W normach rozwojowych umiejętności tego typu pojawiają się ok. 3-4 roku życia, a u dzieci z deficytami znacznie później. Dla rodziców i opiekunów zabawka ta może wnosić wiele diagnostycznej wiedzy na temat poziomu syntezy wzrokowej u dzieci."

Olusia jako prawie dwulatek bez większych problemów posortowała karty według kształtów i kolorów. Z układankami radzi sobie troszkę gorzej ale bardzo chce układać a ja jej w tym pomagam tłumacząc i pokazując gdzie jaki element należy ułożyć. Myślę, że za jakiś czas opanuję tę sztukę na tyle że będzie sama w stanie układać poszczególne figury...
Radość z ułożenia takiej samej figury jak na obrazku bezcenna!

Bawimy się również w dobieranie planszy do odpowiedniej figury utrwalając w ten sposób naukę koloów...


Dla Kubusia zabawa układankami 3-4 elementowym nie sprawia problemu ale i on chętnie się nimi bawi. Staram się mu wymyślać różne utrudnienia np. ułożyć jednocześnie cztery takie same figury różnego koloru.Czy też trzy różne figury tego samego koloru...


 Bardzo lubię sprawdzać jego czujność, z resztą Kuba również uwielbia takie zabawy. Bawimy się w zabawę "coś tu nie pasuje"...


Układanki te można układać zwiększając dziecku stopień trudności w zależności od nabytych umiejętności. Dzięki temu dziecko tak szybko się nie znudzi.


  • kształtują syntezę wzrokową, funkcję niezbędną do nauki czytania
  • trenują rozpoznawanie kolorów i figur geometrycznych
  • stanowią dobrą alternatywę dla tradycyjnych puzzli


A wszystkich zainteresowanych przedstawioną przez nas pomocą dydaktyczną zapraszamy do odwiedzenia Sklepu Oliwka... pomoce jakie tam znajdziecie są na prawdę fantastyczne.


Polecamy!

Powyższe opinie są moimi opiniami i nie każdy musi się z nimi zgadzać :P 

Prześlij komentarz

1 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)