Naukowo z Edukatorkiem

Jeszcze przed Dniem Dziecka opublikowałam nasze zabawy w ramach akcji Bawię się z Edukatorkiem.

W ramach akcji z Edukatorkiem Ola uczyła się kolorów a Kubuś konstruował pojazdy i nie tylko.

Dziś w roli głównej ponownie Kuba... Kuba i Układ Słoneczny.


A więc będzie troszkę naukowo i troszkę kreatywnie. 

Układ Słoneczny składa się z gwiazdy centralnej - Słońca i ośmiu planet orbitujących wokół niej. Ziemia jest jedną z tych planet. Utrzymywane w miejscu dzięki grawitacji wszystkie planety układu krążą wokół Słońca po wyznaczonych orbitach. Częścią układu są również inne, mniejsze elementy takie jak astreoidy, komety, księżyce, meteoryty i pył planetarny, który krąży wokół Słońca podobnie jak planety.

Kiedyś Kubuś przyszedł z przedszkola i zaczął wymieniać planety Układu Słonecznego. Hmm... najwyraźniej uczyli się o nich w przedszkolu. Pytał kiedy zrobimy taki Układ Słoneczny w domu :)
Mama ostatnio leniwa bardziej niż dziecko ale biorąc udział w akcji Edukatorka nie mogłam nie skorzystać i nie wybrać do zabawy tworzenie owego Układu.


ZESTAW ZAWIERA:
- zestawy plastikowych, trójwymiarowych modeli planet układu słonecznego
- 9 stalowych prętów
- 1 szablon pierścienia Saturna
- 1 pędzelek
- pasek z pojemnikami z farbami
- 1 farbę świecącą
- stojak z obrotowymi ramionami
- papier ścierny
- instrukcjęPostępując zgodnie z instrukcją zabraliśmy się za tworzenie.
Na początek łączenie ze sobą odpowiednich półkuli. Następnie szlifowanie powierzchni każdej z nich papierem ściernym aby farba lepiej trzymała.


Malowanie planet farbkami i umieszczanie ich w odpowiednie miejsce w Układzie.


Zarówno składanie półkul jak i malowanie farbkami wymaga od dziecka dużego skupienia. Elementy są nie wielkie a praca wymaga dokładności.

Na koniec, gdy farbki już wyschną można na nie nałożyć farbę świecącą. Miejsca te będą magicznie świecić w ciemnościach. 
My nanieśliśmy za mało tej farbki i nasz Układ świeci tyle co tyle. Ale mimo to Kubuś go uwielbia :)


Słońce Merkury Wenus Ziemia Mars Jowisz Saturn Uran Neptun... oto i one...


Cały model ma 30cm rozpiętości. 
Myślałam, że po złożeniu będzie ciut większy ale mimo to uważam pomysł połączenia kreatywnej zabawy z nauką za rewelacyjny.


To już niestety ostatni nasz post w ramach Akcji Bawię się z Edukatorkiem ale po cichu mamy nadzieję na udział w kolejnej edycji.
Tymczasem zapraszamy do śledzenia całej akcji na profilu sklepu na FACEBOOKU - na jej zakończenie przewidziany jest SUPER KONKURS – szczegóły już wkrótce!  

Prześlij komentarz

0 Komentarze