Memo przestrzenne

Jeśli poszukujecie zabawki, która umożliwia zabawę na wiele sposobów i na pewno szybko się nie znudzi, to dziś pokażę wam właśnie coś takiego.

Memo przestrzenne -  W świecie zwierząt


 Jedna zabawka a daje na prawdę wiele możliwości na zabawę... takie zabawki uwielbiamy! 

Z każdym dniem odkrywamy nowe pomysły na jej wykorzystanie, a ilość umiejętności, które taka zabawka rozwija jest naprawdę imponująca... kształcenie u dzieci spostrzegawczości, umiejętności zapamiętywania, nauka bądź utrwalenie nazw kolorów i zwierząt, wspomaganie koncentracji uwagi, logicznego myślenia.

Czym jest Memo przestrzenne?

 To zestaw 12 drewnianych klocków z okienkami w kształcie zwierząt, to również 12 par drewnianych figurek zwierząt, w których jedna jest pomalowana na 1 z 6 kolorów, a druga jest w kolorze naturalnego drewna, wreszcie to 12 drewnianych klocków daszków w kształcie graniastosłupów o prostokątnej podstawie. To wszystko estetycznie i efektownie spakowane pozostaje w drewnianym pudełku. 
Wszystkie elementy są niezwykle starannie wykonane, charakteryzują się wysoką jakością, dopracowaniem w każdym szczególe.
 Co prawda dzieciaki na wakacjach ale do tej pory z każdym dniem odkrywaliśmy nowe pomysły na jego wykorzystanie.

1. Klasyfikowanie

Figurki zwierząt możemy dobierać według koloru... według środowiska życia (zwierzęta lądowe, zwierzęta wodne, zwierzęta wodno - lądowe)...


według ich wielkości...


według miejsc zamieszkania (zwierzęta domowe, gospodarskie, leśne, zamieszkujące zoo), itp.

2. Sorter

Zadaniem malucha jest odnalezienie odpowiednich elementów i włożenie ich do właściwego otworka.  To dość trudne zadanie, bo nie dopasowujemy tu kółek czy kwadratów, jak to bywa w większości sorterów. Tu mamy naprawdę skomplikowane kształty.3. Szeregi zwierząt

Układamy jakiś szereg z elementów w kolorze drewna, a następnie prosimy dziecko o ułożenie identycznego szeregu z elementów kolorowych (tak, aby ułożone były identycznie, jak te jednokolorowe, włącznie z "buźką" zwróconą w odpowiednią stronę).


 

4. Dobieranie w pary

Dobieramy w pary zwierzątka w kolorze drewna do zwierzątek kolorowych.

  
5. Coś tu nie pasujeSpośród ułożonych elementów szukamy takiego, który nie pasuje do pozostałych. W przypadku młodszych dzieci może to być zwierzątko w innym kolorze. Starszakom możemy utrudnić zadanie i zrobić trudniejsze kategorie... np. wpleść w zwierzątka wodne jedno zwierzątko lądowe.


6. Budowanie wieży

Próbujemy ułożyć z klocków jak najwyższą wieżę.7. Gra w memo

 Figurki zwierząt rozdzielamy pomiędzy graczy, domki ustawiamy tak, by gracze mogli im się przez chwilę przyjrzeć, następnie zakrywamy je daszkami. Rozpoczynamy grę. Odkrywamy daszki i dopasowujemy do domków odpowiednie figury, które są w naszym posiadaniu.8. Zgaduj zgadula

 Zabawa polegająca na zapamiętaniu pod jakim domkiem skryło się jakie zwierzątko. Możemy poprosić dziecko o odkrycie dachu domku w którym schował się jeż albo kot albo inne zwierzątko. Możemy dziecku pokazać palcem jeden z domków i poprosić aby powiedziało co się w nim ukryło. Po prawidłowej odpowiedzi domek pozostaje odkryty.


9. Szeregi w ciemno

Tworzymy szereg z elementów w kolorze drewna, prosimy dziecko i jego zapamiętanie. Gdy dziecko da znak, że zapamiętało, że jest gotowe, przykrywamy domki daszkami i prosimy dziecko o odtworzenie szeregu z kolorowych elementów.
10. Dopasowywanka

Na kartce papieru odrysowujemy kształty zwierząt a dziecka zadaniem jest położenie figurek zwierząt w odpowiednie miejsce.11. Odrysowywanka

Zabawa polegająca na odrysowywaniu kształtów zwierząt przez dzieci.


Jak widzicie zabaw z Memo jest bardzo wiele i jestem pewna, że jeszcze nie jedną zabawę z wykorzystaniem przesympatycznych zwierzątek wymyślimy.

Ciekawa jestem jakie zabawy z wykorzystaniem elementów Memo udałoby się i Wam stworzyć? A może macie już Memo u siebie i gracie na inne sposoby... pochwalcie się, chętnie z nich skorzystamy :)


Memo możecie zdobyć na stronie Wydawnictwa Epideixis.

POLECAMY bo na prawdę jest to zabawka, która posłuży kilka dobrych lat od przedszkolaka do starszaka i szybko dzieciom się nie znudzi :)

Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. Rewelacyjne memo! Opcji do zabawy ogrom, tylko cena jak dla mnie za wysoka :(

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)