SY-LA-BO-WE OCZ-KO - nauka czytania w wyjątkowym wydaniu

Rozpoczynamy kolejną edycję Dziecka na warsztat. Bardzo, bardzo z tego powodu się cieszymy! To oznacza jeszcze więcej twórczej zabawy w naszym domu ;) 

Wrześniowy temat każdy mógł sobie wybrać jaki tylko chciał. Ja długo nie mogłam się zdecydować na jakiś konkret... chyba wolę jak temat jest odgórnie ustalony. Analizując tematy jakie będą występować w poszczególnych miesiącach doszłam do wniosku, że brakuje w nim naszego ulubionego motywu jakim jest recykling... i tu przez połowę miesiąca rozkminiałam co da się jeszcze wykombinować z rolek posrajtaśmowych a czego jeszcze nie stworzyliśmy... nic nie wpadło mi do głowy a więc motyw ten zostawiam na ostatni miesiąc zabawy bo wtedy również wybieramy sami sobie tematy :) Ostatecznie padło na coś co akurat mamy na topie... czytanie sylabowe.

Z myślą urozmaicenia naszej nauki czytania stworzyłam dzieciakom grę SY-LA-BO-WE OCZ-KO.


SY-LA-BO-WE OCZ-KO to gra karciana. Gra rozwijająca u dzieci spostrzegawczość oraz refleks. Dzięki niej dziecko nabywa zdolność do zapamiętywania szczegółów.

Gra ta jest super rozwiązaniem na długie jesienne i zimowe popołudnia, które z prędkością światła właśnie się zbliżają! Świetny sposób na rozrywkę i wspólnie spędzony z dzieckiem czas! A przy okazji zabawy nauka sama przychodzi.


Gra zawiera 48 kart:
- 31 kart zawierających po 6 sylab


- 15 kart zawierających po 2 sylaby


- 2 karty z napisem KUBA


Bawić się tymi kartami można na bardzo wiele sposobów. A zasady są na prawdę proste.

Poniżej pokażę Wam nasze sposoby na zabawę SY-LA-BO-WYM OCZ-KIEM.

SPOSÓB I
ROZGRZEWKA - Wszystkie karty z 6-cioma sylabami rozkładamy na stole sylabami do góry. Wymawiam jedną sylabę np. LI a dziecka zadaniem jest znaleźć wszystkie karty, które tą sylabę zawierają. Jeśli dziecko nie za jeszcze sylab można mu najpierw pokazać daną sylabę a później poprosić o poszukanie pozostałych.


Gdy zostaną odnalezione wszystkie karty z zadaną sylabą, wymawiamy kolejną i kolejną aż do skończenia kart.


SPOSÓB II
BYSTRZAK - Wszystkie karty z 6-cioma sylabami rozkładamy na stole sylabami do góry. Karty z 2-ma sylabami układamy w stosie sylabami do dołu. Odkrywamy pierwszą kartę ze stosu. Dziecko odczytuje sylaby na niej umieszczone a następnie odszukuje karty, na której znajdują się obie sylaby z odsłoniętej karty. W zabawie może uczestniczyć jedno dziecko lub kilko dzieci. Większa liczba dzieci sprzyja rywalizacji a gra jest dużo ciekawsza. Pierwsza osoba, która odnajdzie kartę mówi "mam" i pokazuje gdzie ona leży. Jeśli dobrze pokaże, zabiera kartę z podwójną sylabą do siebie. Jeśli natomiast osoba ta pokarze błędną kartę, osoba ta zostaje wykluczona z rozgrywki w tej kolejce a pozostali gracze szukają dalej. Po odnalezieniu właściwej karty, gracz który ją znalazł zabiera kartę ze stosu do siebie i odsłania kolejną kartę ze stosu. Jeśli na odsłoniętej karcie znajdzie się napis KUBA, to gracz, który ją odsłonił ma za zadanie odnaleźć wszystkie karty, na których znajduje się KUBA. Jeśli to uczyni, może zabrać kartę ze stosu. Jeśli natomiast nie będzie potrafił pokazać wszystkich kart, to karta z KUBA trafia na spód stosu. Gra toczy się do momentu zniknięcia wszystkich kart ze stosu. Zwycięzcą zabawy jest osoba, która zdobędzie najwięcej kart ze stosu, przy czym karta z KUBA liczy się podwójnie.


W tej zabawie na prawdę trzeba nieźle wytężyć wzrok żeby znaleźć odpowiednie karty.


SPOSÓB III
WYŚCIG - Podczas zabawy potrzebne będą tylko karty z 6-ciom sylabami. Jedną kartę kładziemy sylabami do góry na środku stołu a pozostałe rozdzielamy po równo między graczy. Każdy z graczy rozkłada swoje karty sylabami do góry.


Zabawa polega na jak najszybszym odnalezieniu takiej samej sylaby znajdującej się na swojej karcie oraz na karcie ze środka. Ten, kto jako pierwszy znajdzie sylabę, odczytuje ją i kładzie swoją kartę na kartę ze środka.


Po czym gracze porównują swoje karty z nową kartą znajdującą się na środku i znów jako pierwsi starają się pozbyć karty, przykrywając kartę ze środka. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza pozbędzie się swoich kart.Zabawę tę można również przeprowadzić w inny sposób... zamiast rozkładać karty na stole układamy je w stos. Każdy z graczy odkrywa pierwszą kartę ze swojego stosu i porównuje ją z kartą  znajdującą się na środku. Gdy dostrzegnie sylabę występującą zarówno na swojej karcie jak i na karcie ze środka, kładzie swoją kartę na środek i teraz ta karta staje się kartą porównawczą. Nieco zmienione zasady ale Kubuś zdecydowanie woli opcję z mniejszą ilością kart do porównywania. Szybciej odnajduje, szybciej kończy się dana rozgrywka i zazwyczaj szybciej cieszy się z wygranej ;)

SPOSÓB IV
ODWRACANKA -W zabawie udział biorą wszystkie karty. Karty z 6-ciom sylabami rozdajemy po równo między graczy. Układamy je sylabami do góry. Karty z 2-ma sylabami układamy w stosie sylabami do dołu.


Odkrywamy pierwszą kartę ze stosu. Gracz odsłaniający kartę decyduje, którą z dwóch sylab gracze będą szukać w śród swoich kart. Gracz pokazuje tą sylabę palcem i odczytuje ją głośno.


Zadaniem graczy jest odnalezienie wszystkich swoich kart, kart na których znajduje się wypowiedziana sylaba i odwrócenie jej rewersem do góry.


Następnie kolejny gracz odsłania kartę ze stosu i decyduje, która sylaba będzie poszukiwana.Osoba, która odsłoni kartę KUBA w danej kolejce, ma jako jedyna prawo do odwracania swoich kart.
Gra trwa do momentu zniknięcia wszystkich kart ze stosu. Zwycięzcą gry jest gracz, który jako pierwszy odwróci wszystkie swoje karty.

SPOSÓB V
ZABIERANKA - Do zabawy używamy tylko kart z 6-cioma sylabami. Każdemu z graczy wręczamy po jednej karcie. Pozostałe karty układamy w stos sylabami do góry. Zadanie polega na zabraniu jak największej ilości kart ze środka. Gracze porównują swoją kartę z kartą ze środka i jak najszybciej starają się wypowiedzieć sylabę powtarzającą się na obu kartach. Gacz, który jako pierwszy to uczyni zabiera kartę ze stosu i kładzie na swoją, tworząc w ten sposób swój stos kart. Następnie gracze porównują kolejną kartę ze stosu z pierwszą kartą ze swojego stosu. Gra kończy się w momencie, w którym zabraknie kart ze środkowego stosu. Wygrywa ta osoba, która zwinie ze środka największą ilość kart.SPOSÓB VI
ZAPAMIĘTYWANKA - Wszystkie karty z 6-cioma sylabami układa się w stosie sylabami do dołu. Każdy z graczy bierze jeną kartę ze stosu i w jak najkrótszym czasie stara się zapamiętać wszystkie sylaby jakie są na niej umieszczone. Gdy któryś z graczy uzna, że już zapamiętał, zasłania swoją kartę. W tym momencie wszyscy pozostali gracze również zasłaniają swoje karty bez względu na to czy zapamiętali swoje sylaby czy też nie.


Ten gracz, który zasłonił swoją kartę jako pierwszy odsłania kolejną kartę ze stosu, mówi jaka sylaba powtarza się na jego karcie i tej odsłoniętej ze stosu.


Poprawność odpowiedzi sprawdza się przez odwrócenie karty gracza i porównanie z kartą ze stosu.


Jeśli gracz odpowie poprawnie, zatrzymuje kartę ze stosu. Jeśli źle, szansę odpowiedzi mają pozostali gracze i wtedy kartę otrzymuje ten kogo odpowiedź będzie poprawna i najszybsza. Po skończonej rundzie gracze ponownie zabierają po jednej karcie, itd. Gra skoczy się w momencie, gdy wszystkie karty ze stosu znikną a zwycięzcą jest ten gracz, który uzbiera najwięcej kart.

I tak za pomocą jednej talii kart mamy kilka wariantów zabawy. My gramy codziennie w inną grę aby się nam za szybko nie znudziło.

Kubie bardzo się pomysł z kartami spodobał :)


Mam nadzieję, że choć troszkę Was zaciekawił nasz pierwszy warsztatowy post i ktokolwiek dotrwał do końca a tymczasem zabieramy się za kolejny warsztat, w którym nie wiem jeszcze co pokażemy ale wiem, że nasze zabawy będą związane z astronomią.

Dla zainteresowanych... karty do poprania TUTAJ

Aaaaa... prawie zapomniałam... koniecznie zajrzyjcie do innych mam i sprawdźcie jak bawiły się we wrześniu ze swoimi pociechami :)

ZAPRASZAM!

Dziecko na warsztat

Prześlij komentarz

112 Komentarze

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. www.swiattomskiego.blogspot.co28 września 2015 08:12

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 16. Laurusiowy zawrot glowy28 września 2015 12:38

  Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 18. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 19. Agata Kacprzak Kołakowska28 września 2015 17:22

  Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 20. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 21. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 22. ON ONA I DZIECIAKI28 września 2015 18:31

  Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 23. Monika Kujawińska28 września 2015 18:50

  Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 24. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 25. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 26. Marta Kożuch Frączek28 września 2015 19:26

  Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 27. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 28. Anna Alexandra Komorzycka28 września 2015 19:37

  Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 29. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 30. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 31. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 32. Agnieszka Danielewicz28 września 2015 20:32

  Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 33. Karolina Jarmuszczak28 września 2015 20:33

  Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 34. Agnieszka Danielewicz28 września 2015 20:33

  Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 35. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 36. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 37. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 38. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 39. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 40. Klaudia Marcinek28 września 2015 22:56

  Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 41. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 42. Iwona Grzeszczak29 września 2015 00:18

  Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 43. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 44. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 45. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 46. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 47. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 48. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 49. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 50. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 51. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 52. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 53. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 54. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 55. Asia myhomeandheart29 września 2015 14:16

  Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 56. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 57. Super gra. My też taką chcemy. Bardzo udany warsztat

  OdpowiedzUsuń
 58. a to pisałam ja mamuska24.pl

  OdpowiedzUsuń
 59. Witam. Proszę powiedzieć jak Pani je zrobiła? Z góry bardzo dziękuję. Będę wdzięczna za przesłanie - karolina_tatar@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 60. Świetne karty!!! oj jak ja bym chciała mieć takie pomysły. Mam pod opieką chłopca autystycznego, którego próbuję nauczyć czytać- bardzo bym prosiła o przesłanie. Ogromnie mi się przydadzą. Z góry dziękuję.
  karotka.jedrzejczyk@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 61. Wspaniały pomysł. :) czy ja również mogę prosić o karty? m.kulawiecka@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 62. Bardzo pracowity warsztat mieliście. Gratuluję pomyslpwosci- gra bardzo przydatna. I miło, że się dzielisz :D

  OdpowiedzUsuń
 63. Jeśli można to ja też bym chciała się pobawić z moją córką taką talia kart. joanna@bexlab.pl

  OdpowiedzUsuń
 64. Genialne!
  Czy mogę prosić na magdalena.karpienia@gmail.com? :)
  Dziękuje!

  OdpowiedzUsuń
 65. Super karty, swietny pomysl. Jesli mozna chcialabym wykorzystac do zabawy z coreczka, da.kaliszuk@wp.pl
  serdecznie dziekuje:)

  OdpowiedzUsuń
 66. Rewelacyjne, ja również poproszę na maila gratka@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 67. Witam serdecznie, czy też mogę poprosić o te karty? Będę wdzięczna. Pozdrawiam bwasilewicz@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 68. Świetne! Jeśli można to bardzo prosiłabym o przesłanie na maila ruda357@wp.pl dziękuje! :)

  OdpowiedzUsuń
 69. Czy ja tez moge poprosic o karty? :) little.traveller.blog@gmail.com <3

  OdpowiedzUsuń
 70. Super karty. Świetna zabawa połączona z nauką. Mojej córci na pewno by
  się spodobała. Czy jest możliwość otrzymania tych kart na maila? Będę
  bardzo wdzięczna - ela.wozniak84@gmail.com.
  Z góry bardzo dziękuje. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 71. Magdalena Stettner6 października 2015 12:28

  Witam serdecznie, super pomysł. Czy mogę również prosić o przesłanie kart? mado.stettner@gmail.com dziekuję i pozdrawiam. Magda

  OdpowiedzUsuń
 72. karty poleciały do wszystkich, którzy je chcieli otrzymać :) miłej zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
 73. Fantastyczny pomysł! Ja też bym taki skarb chciała dla córeczki! Bardzo proszę! :) kasia.milek@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 74. Świetny pomysł - niczym sylabowe dobble! Z takimi kartami dzieci ćwiczą czytanie sylab same nie wiedząc kiedy :) jeżeli jeszcze można, to tez pięknie się o nie uśmiecham:) animamusia@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 75. Aleksandra Łukiesz11 października 2015 08:52

  Rewelacyjne karty. Jeżeli jeszcze można, to serdecznie proszę aleksandra.lukiesz@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 76. Wojciech Telaczyński13 października 2015 17:26

  cudo, czy mogę prosić o przesłanie, z góry dziękuję :

  amabilis@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 77. Jestem pod wrażeniem, czy mogę prosić o przesłanie kart na adres ograbiec@op.pl
  Z góry serdecznie dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 78. Ewa Nowak-Arciszewska17 października 2015 19:36

  Jestem pod ogromnym wrażeniem! Pomysł genialny! Jeżeli byłaby taka możliwość, bardzo proszę o przesłanie na meila :) Z góry dziękuję. e.novak@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 79. Rewelacja!
  Jeśli to możliwe, tez bym prosiła o karty na adres agu.s@gazeta.pl .
  Z góry dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 80. Agnieszka Giełżecka17 października 2015 19:54

  Witam! Właśnie Moje przedszkolaki zaczynają naukę liter. Jeśli nie sprawi to kłopotu proszę o przesłanie na adres agagielzecka@wp.pl. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 81. Nie napiszę nic odkrywczego - naprawdę gratuluję pomysłu zarówno
  odnośnie samych kart, jak i różnych wariantów ich użycia. Z moim
  dzieckiem również chętnie zagram - jeśli to nie problem, to poproszę o
  przesłanie kart na listeczek@gmail.com. Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 82. Super gra. Dawno nie trafiłam na tak interesujące zabawy z dzieciaczkami:) Czy i ja mogłabym prosić o te karty na maila? emmilly@wp.pl Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 83. Angelika Miziołek25 października 2015 16:05

  Bardzo przydatna pomoc. Czy mogę prosić o przesłanie kart na maila aceg_40@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 84. Po prostu GENIALNE! Nauka przez zabawę, to najlepszy sposób osiągnięcia sukcesu :) Gratuluję i oczywiście baaaardzo proszę o przesłanie ;) dmmj.oln@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 85. Super pomysł!!! Masz główkę nie od parady;))) Jeżeli można to prosiłabym o przesłanie:
  mowlinezj@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 86. też proszę o przesłanie na maila joanna.zajac.s@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 87. Super, proszę o przesłanie na maila : klauduss1992@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 88. Piękna pomoc, poproszę o przesłanie polna3@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 89. Właśnie odwiedziłam waszego bloga. Genialny! Podziwiam! Też chciałabym być taką kreatywną mamą i zmierzam do tego z zapałem odkrywcy:) Poza moim Roczniakiem pracuje także z innymi dziećmi. Wdrażam również metodę sylabową. Karty świetne i chętnie "pożyczyłabym" pomysł. Jeśli mogłabym prosić o przesłanie na maila paulina.janczyk1606@gmail.com byłabym niezmiernie wdzięczna! Pozdrawiam kreatywnie, pozytywnie zakręconą Mamę oraz jej Dzieciaki:)

  OdpowiedzUsuń
 90. karty wysłane do zainteresowanych :)

  OdpowiedzUsuń
 91. do mnie niestety nie doszły :(
  animamusia@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 92. Właśnie znalazłam Pani karty są świetne :) bardzo proszę o przesłanie oczywiście jeśli można macia1234@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 93. Czy można poprosić o przesłanie prezentowanych przez Panią kart?
  agnieszka6guzdek@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 94. Witam. Super omoc. Czy ja również mogę prosic o przesłanie? aw.kaminska@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 95. świetne, czy ja również mogę prosić dla mojego synalka :)
  sylwiazawrot@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 96. Jest Pani niesamowita, 6.53 karty zawitały na mojej skrzynce za co bardzo dziękuję :) i mocno pozdrawiam sylwia :)

  OdpowiedzUsuń
 97. Jeśli jest taka możliwość też poproszę karty, są rewelacyjne. Pozdrawiam kasiate_77@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 98. Edyta Marek Witt30 listopada 2015 09:55

  mogę prosić karty na maila są super ...

  edyta25.88@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 99. Witam! :) bardzo proszę o karty na e-mail: kryska150@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 100. karty są genialne, właśnie z moją 3 latką ćwiczymy sylaby więc to byłaby idealna gra dla nas, jeśli można to poproszę na maila: monika.kwiatkowska@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 101. Jadwiga Jagiełła Ozga13 grudnia 2015 14:49

  jeśli mogę poprosić o karty (jjagiella@wp.pl)karty są świetne ☺

  OdpowiedzUsuń
 102. Super pomoc! Czy mogę prosić o karty na e-mail: malwina98.91@o2.pl ? z góry bardzo dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 103. Czy ja również mogę prosić o karty? magdalen_15@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 104. Kasia
  Bardzo bym prosiła o karty.sierpien19@interia.eu

  OdpowiedzUsuń
 105. wszystko super oprócz błędu (przy bystrzaku) --> pokaŻe

  OdpowiedzUsuń
 106. dzięki ;) każdemu może się zdarzyć ;) poprawione :)

  OdpowiedzUsuń
 107. Iwona Faltynowska8 stycznia 2017 09:24

  Czy mogę prosić o karty, przygotowanie ich zajmuje sporo czasu. ifa64@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 108. Genialne pomysły i karty. Szukam czegoś co małej urozmaicić zabawę i jak znalazłam, dziękuję ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)