Ćwiczymy wymowę z magicznym zeszytem

Nie tak dawno pokazałam Wam świetną książkę z zakresu pomocy logopedycznej --> wierszyki ćwiczące języki. Teraz przyszła pora na ćwiczenia. Ćwiczymy bo z wymowa Kuby nie do końca jest poprawna. Kuba mówi szybko a przez to nie dokładnie. A ćwiczymy wspólnie z ZESZYTOWYM TRENINGIEM MOWY.


Czytając i trenując z ZESZYTEM jesteśmy w najlepszych rękach bowiem autorka ZESZYTU ma bardzo bogate doświadczenie w logopedii. Pani Maria Galewska-Kustra prowadzi gabinet logopedyczny, specjalizuje się w terapii opóźnionego rozwoju mowy i zaburzeń artykulacji i dobrze wie gdzie najczęściej dzieci natrafiają na problemy i że nie ma lepszego sposobu na ich przełamanie jak droga przez zabawę.

 

Zeszyt ten skierowany jest głównie dla rodziców, by razem z dzieckiem rozwiązywali łamigłówki i czuwali nad właściwą wymową głosek.

ZESZYT TRENINGOWY to nic innego jak zeszyt składający się z 64 kolorowych stron, to zestaw pomysłowych ćwiczeń w przyjemnej, stonowanej oprawie graficznej. Duża różnorodność zadań, na każdej stronie czeka na malucha coś ciekawego, tematyka doskonale dobrana pod dzieci, ilustracje zachęcają i przyciągają. Zadania podzielone są według wieku dziecka i stopnia trudności. Dziecko pokonując kolejne strony czuje się coraz pewniej i lepiej. Każde z tych zadań nafaszerowane jest głoskami, które sprawiają najwięcej problemów w rozwoju mowy.
Przy każdym ćwiczonym dźwięku znajdują się porady dla rodziców, jak przeprowadzić dane ćwiczenie, na co zwrócić uwagę, i co powinno ich zaniepokoić. Te kilka zdań jest dużym udogodnieniem dla dorosłego; dzięki nim wie, które głoski dziecko wymawia prawidłowo, a które musi poćwiczyć.Zeszyt treningowy to nie tylko żmudne ćwiczenia. To przede wszystkim świetna zabawa! Znajdziemy w nim również wiele ćwiczeń usprawniających małe rączki, tj wycinanie, rysowanie, tworzenie, łamigłówki a nawet na sam początek gra planszowa.


Na końcu zeszytu znajduje się specjalna strona do zanotowania spostrzeżeń, m. in. na temat głosek i wyrazów, które sprawiają dziecku problemy.


Po wykonaniu wszystkich ćwiczeń, dziecko czeka niespodzianka. A chyba każde dziecko uwielbia niespodzianki. Zadania zawarte w ZESZYTOWYM TRENINGU MOWY są świetną zabawą, jednak wymagają również pewnego wysiłku oraz zmierzenia się ze swoimi słabościami. Dlatego też dla wytrwałych uczestników treningu na końcu książki jest... DYPLOM. Taki dyplom to dla dziecka na prawdę ważna sprawa, także bardzo fajnie, że każdy malec może go otrzymać. Kubuś codziennie wykonuje ćwiczenia aby otrzymać upragniony dyplom... on uwielbia dostawać dyplomy. Ma już całkiem sporą kolekcję na lodówce :)


ZESZYTOWY TRENING MOWY to coś co każdy rodzic przedszkolaka powinien w domu posiadać. Cena takiego zeszytu to w tej chwili na stronie wydawnictwa zaledwie 12,50 zł więc to trening dostępny dla każdego.


Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia


Wpis powstał w ramach projektu Przygoda z książką.

Print

Prześlij komentarz

16 Komentarze

 1. ciekawa pomoc w wyłapaniu nieprawidłowości

  OdpowiedzUsuń
 2. teraz widzę, że Kubuś niestety troszkę ich ma :(

  OdpowiedzUsuń
 3. www.swiattomskiego.blogspot.co14 października 2015 08:16

  Pozycja do zapisania i wykorzystania w późniejszym czasie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Super, jest my też mamy i się zachwycamy :) Łatwo wyłapać wszystko co świszczy, szumi, i gdzie tkwi problem, a potem uderzyć do logopedy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cena przystępna, choć warto dodać, że jeśli coś jest nie tak z mową naszego dziecka, to warto skonsultować to z logopedą.

  OdpowiedzUsuń
 6. otóż to, wspomniana książka służy m.in. do wykrycia przez rodzica ewentualnych problemów logopedycznych

  OdpowiedzUsuń
 7. bardzo potrzebna pomoc. fajnie, że polecasz ją w ramach projektu!

  OdpowiedzUsuń
 8. Mamy, bardzo fajna pozycja :D Na razie czeka na swój czas, bo dzieć jeszcze za mały, ale mnie się podoba bardzo, szczególnie że w domowych warunkach pomoże świetnie wychwycić jeśli coś jest nie w porządku.

  OdpowiedzUsuń
 9. I u nas jest już na półce, nawet zaczęliśmy kilka ćwiczeń robić, choć chwilowo przegrywa z inną pozycją Naszej Księgarni - Z muchą na luzie ćwiczymy buzie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Sylwia Stankiewicz14 października 2015 15:56

  u Nas również dzisiaj Zeszytowo :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ciekawa pozycja - zapisuję na przyszłość :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. To druga z tej serii książka opisana w projekcie, ale to fajnie, bo dzięki temu wiem, która się nam bardziej przyda :)

  OdpowiedzUsuń
 13. O! Po raz drugi w projekcie. :) Świetna książka, więc nie ma się co dziwić. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Mamy muchę Fefe, ale chyba i "Zeszytowy trening mowy by nam się przydał"

  OdpowiedzUsuń
 15. Najbardziej ujmujące jest to, że fajne zabawy dla dzieci połączone są z praktycznym celem. I ta forma graficzna!!!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)