Laurki dla Pań Przedszkolanek

Dziś dzień wszystkich nauczycieli... ich święto :) zatem wszystkich pedagogom życzymy wszystkiego co najlepsze... samych sukcesów wychowawczych.

Kubuś z tej okazji przygotował dla swoich Pań z przedszkola laurki. Długo go nie musiałam namawiać. Wystarczyło hasło... niespodzianka dla Pani oraz to, że dostanie zapewne pochwałę od wszystkich Pań, że wszystkie Panie będą zadowolone i będą z niego dumne. Małą próbkę miał w czerwcu na zakończenie roku, kiedy to wszystkim swoim Paniom wręczył "własnoręcznie" i "własnonożnie" wykonane kwiaty. Już wtedy chodził dumny jak paw... zobaczymy jak będzie dziś. Czy będzie taki odważny jak w domu. Do przedszkola poszedł, laurki wziął.

A jakie laurki przygotował?

A takie...

dzien nauczyciela

Do zrobienia laurek użyliśmy:
- patyczki po lodach
- kartki papieru, mogą być kolorowe
- mazaki
- nożyczki
- klej
- tasiemkę

Każda laurka składa się z 7 patyczków.


Patyczki układamy jeden obok drugiego. Z kartek papieru wycinamy prostokąty rozmiarami dopasowane do patyczków. Na każdą laurkę przypada po dwa takie prostokąty. Na jednym z nich malujemy laurkę... w naszym przypadku Kubuś namalował kwiaty. Namalowaną laurkę rozcinamy na paski... jeden cienki odpowiadający wysokości jednego patyczka oraz trzy paski odpowiadające wysokościom dwóch patyczków.


Paski przyklejamy do patyczków. Na samej górze najcieńszy pasek.


Jedna strona laurki gotowa.


Na odwrocie laurki robimy tak samo. Wycięte prostokąty rozcinamy na paski i przyklejamy z tą różnicą, że najcieńszy pasek przyklejamy na samym dole. Dzięki takiemu sklejeniu nasza laurka będzie się ładnie trzymać a patyczki się nie rozlecą. Na odwrocie można napisać życzenia. Kubuś nie napisał bo bał się, że wręczy Pani nie tą laurkę co trzeba... p. Agatce zamiast p. Marlence i na odwrót. Ale miał złożyć życzenia osobiście ;)Laurki prawie gotowe :)


Na koniec składamy je w harmonijkę i przewiązujemy tasiemką.


Nasze Panie zapewne ucieszą się z takich niespodzianek :) Mam przynajmniej taką nadzieję ;)


A Wam jak się podobają nasze niespodzianki?

Wasze dzieciaki również tworzą dla swoich Pań laurki? Czy kupują kwiatki bądź inne prezenty?

Prześlij komentarz

4 Komentarze

 1. Rewelacja! Bardzo ciekawy pomysł na oryginalny prezent.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne laurki i bardzo oryginalne (y) Panie na 100% będą zachwycone ;) Brawo Kubuś :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, wykorzystam na dzień babci :)
  U nas jest grupowy upominek dla każdego prowadzącego a łącznie jest ich 10 sztuk, tylu laurek chyba byśmy nie dali rady zagotować :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo oryginalny pomysł na laurkę :-) . U nas ogólnie jakiś kwiatek jest kupowany od wszystkich ale za czasów przedszkola Dusia jakąś małą kartkę robiła.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)