Opowiedz mi o Panu Bogu - Modlitwa i Przykazania

W życiu każdego dziecka przychodzi taki okres kiedy zaczyna zadawać pytania... dużo pytań a pytania zadają czasem bardzo trudne, nie tyle co kłopotliwe a takie na które po prostu ciężko odpowiedzieć. A odpowiedzieć trzeba mądrze, nie byle jak, nie na odwal się, bo dzieci kodują, chłoną jak gąbka, łączą sobie te wszystkie fakty w swoich małych główkach i analizują po swojemu. Czasem nam dorosłym brakuje odpowiednich słów, w które należy ubrać odpowiedź, na to czy inne pytanie. Pośród pytań najtrudniejszych, stawianych przez dzieci dorosłym, są te, które dotyczą Boga.


Dlatego też od dłuższego czasu zaczęłam przyglądać się mocniej i bliżej literaturze religijnej skierowanej dla dzieci. Godnych polecenia książek wcale nie jest aż tak wiele. Moje ostanie odkrycie... Wydawnictwo Promic. Polecam przejrzeć całą kolekcję książek dziecięcych tym wszystkim, którzy chcą wraz z dziećmi odkrywać Boga.


Dziś chciałabym zaprezentować Wam książkę Opowiedz mi o Panu Bogu - Modlitwa i Przykazania. Książka ta bowiem przynosi odpowiedzi na te najczęściej zadawane pytania – jak choćby: Po co człowiek się modli? Komu potrzebne są dziś przykazania? Dlaczego trzeba chodzić do kościoła?
W bardzo rozsądny, mądry i na tyle ile się da racjonalny sposób tłumaczy sprawy naprawdę trudne. Takie których my dorośli pojąć nie możemy a co dopiero dzieci.


Lektura na każde pytanie odpowiada obrazem, przekłada sprawy niepojęte na rzeczy codzienne, bliskie dzieciom, bliskie ludziom takie które mogą pojąć bez najmniejszego problemu. Piękne metafory ułatwiają zrozumienie i przy okazji zostają zapisane w głowie. Słowo Boże i Bóg przestają być abstrakcją i stają się bliższe, zrozumiałe. Książka napisana jest językiem prostym i bardzo przystępnym. Czyta się ją lekko.


Ilustracje są ciepłe, łagodne, świetnie dopasowane do treści opowiadań.

Książka ma twardą oprawę i już sama okładka zachęca aby zajrzeć do środka. My zaglądamy do niej codziennie przed snem. Codziennie czytamy jedną opowieść, oglądamy obrazki, komentujmy, rozmawiamy, zadajemy pytania. Opowieści są krótkie doskonałe do poduszki :)

Super dodatkiem do powyższej książki są kolorowanki dla dzieci również Wydawnictwa Promic.


Kubusiowi one bardzo się podobają :) Zaglądnijcie i sami przekonajcie się jaki szeroki wybór kolorowanek jest w ofercie --> KLIK. Kolorowanki na prawdę są przepiękne i w atrakcyjnych cenach.
Za egzemplarz książki i kolorowankę dziękuję Wydawnictwu PROMIC

Prześlij komentarz

0 Komentarze