Tres czyli kółko i krzyżyk w wersji jakiej nie znacie

Nie tak dawno otrzymałam od Wydawnictwa Epideixis bardzo ciekawą grę... ich najnowsze dziecko ;) Grę, w której uczestniczy 2 graczy, 24 krążki i podstawka. Gra, w której każdy z graczy musi wykazać się nie lada strategią aby pokonać przeciwnika. 

gra strategiczna

Gra TRES bo o niej mowa to gra wywodząca się z gry w kółko i krzyżyk. Kto z nas nie zna gry w kółko i krzyżyk? A kto z nas jej nie lubi? My lubimy i to bardzo. Tym bardziej cieszymy się z otrzymanego egzemplarza gry.W skład gry wchodzi:

- drewniana podstawa
- 24 krążki w dwóch kolorach: 12 żółtych + 12 czerwonych
- instrukcja


Na czym polega gra TRES i czym się ona różni od tradycyjnej wersji gry w kółko i krzyżyk?

Zadaniem graczy jest zajmowanie na przemian pól na planszy poprzez nakładanie krążków w swoim kolorze na umieszczone na niej drążki. Każdy gracz dąży do tego, aby jak najszybciej zająć 3 miejsca w 1 linii: poziomo, pionowo, na skos jednocześnie utrudniając to samo przeciwnikowi. Czyli nic tu się nie zmienia od tradycyjnej wersji. Różnicą w grze Tres jest fakt, iż 3 miejsca w 1 linii można układać w płaszczyźnie lub w przestrzeni. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza ułoży 3 swoje krążki w jednej linii. Jeśli jednak żadnemu z graczy nie uda się ułożyć 3 krążków w 1 linii przed wykorzystaniem wszystkich krążków, gra kończy się remisem.
Dzięki temu, że gracze mogą układać swoje linie również na wysokość, rozgrywka trwa dłużej a sama gra jest jeszcze bardziej ciekawa i emocjonująca. My jesteśmy bardzo zachwyceni takim rozwiązaniem gry.

Generalnie nie wiem jak to Kuba robi ale ja ciągle muszę blokować jego ruchy aby nie przegrać.

Gra wymaga od graczy skupienia i koncentracji a jako że Kubuś zarówno ze skupieniem jak i koncentracją ma problemy jest ona idealna do ćwiczenia obu tych cech. Poza tym gra ta świetnie ćwiczy spostrzegawczość oraz logiczne myślenie.


Dziękujemy Wydawnictwu Epideixis za otrzymany egzemplarz gry. Wy natomiast będziecie mogli ją zdobyć w naszym konkursie, który już jutro startuje :)

Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. Pamiętam tą grę z dzieciństwa :) Na świetlicy w szkole takie były :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Genialna gra! Widać że Kuba kombinuje :D

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)