Sensoryczne zabawy inspirowane Świętami
Było malowanie, wyklejania a dziś kilka sensorycznych zabaw dla 2-latka.

inspiracje świąteczne

Do pierwszej zabawy potrzebujemy szablon choinki i różnej wielkości guziki w odcieniach zieleni.


Dziecko smaruje choinkę klejem i przykleja na nią guziki.


Do kolejnej zabawy potrzebujemy niebieską kartkę papieru z naszkicowaną choinką, ryż zabarwiony na zielono oraz kolorowe pompony.


Dziecko smaruje choinkę klejem i posypuje ją ryżem. Nadmiar ryżu należy zsypać z kartki. Na koniec dekoruje się choinkę kolorowymi pomponami.


Ubieranie choinki to kolejna zabawa, do której potrzebny jest stożek z papieru/tektury, taśma dwustronna oraz kolorowe pompony.


Stożek należy okleić dwustronną taśmą przeźroczystą aby dziecko nie miało problemu z przyklejaniem pomponów. Tak przygotowany stożek wraz z dużą ilością pomponów dajemy dziecku i pozwalamy na samodzielne działanie.


Podłogowa choinka to zabawa z wykorzystaniem podłogi, zielonej taśmy klejącej oraz pomponów. Na podłodze za pomocą taśmy kreślimy choinkę.


Dzieci zadaniem jest ulokowanie wszystkich pomponów na choince. Bawić się można na wiele sposobów... układając pompony kolorystycznie zgodnie z tym co pokaże nam wyrzucona kolorowa kostka. Można pompony układać za pomocą szczypczyków, można dmuchać, można pstrykać... wszystko co tylko podsunie nam wyobraźnia bądź też wyobraźnia naszych dzieci.Proste zabawy w przeprowadzeniu a na dłuższą chwilę zajmują dzieciaki :)

Prześlij komentarz

3 Komentarze

  1. Ale piękne choinki - każda... bez wyjątku <3 i po raz kolejny napiszę - BRAWO Olcia (y) ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ola się tak wkręciła w zabawy, że codziennie woła mamo ja chce zadanie :D i nie pójdzie spać jak jej czegoś nie dam do zrobienia :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Super! Widać, że dziewczyna - u mnie podobnie z Julcią, codziennie coś - chociażby namalowany obrazek ;) buziaki dla Was :*

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)