Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112


11.02 obchodzony był Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Numer ten zna każdy dorosły ale czy znają je dzieci? Mój Kuba już zna... i to nawet nie moja zasługa lecz przedszkola. Ola jeszcze nie ale pomału wkraczamy w ten świat... poznajemy zawody policjanta, lekarza i strażaka. 


Poznajemy główne ich atrybuty.Jeśli chcecie pobawić się tak z dziećmi zapraszam do pobrania plików TUTAJ.


W naszej zabawie nie może zabraknąć puzzli, które Olcia mogłaby układać i układać.Puzzle składające się z niewielkiej ilości elementów, puzzle konturowe są idealne do rozpoczęcia przygody dziecka z puzzlami.
Puzzle o różnym stopniu trudności. Duże elementy sprawiają, że małe rączki z łatwością ułożą każdy obrazek.
Puzzle te świetnie wprowadzają dzieci w świat służb niosących pomoc. Układając puzzle można z dzieckiem rozmawiać na różne tematy, uświadamiając mu przy tym co należy zrobić w razie konkretnego zagrożenia. Komu pomoc niesie policjant, strażak czy lekarz do kogo się zgłosić po pomoc.


 Nasze puzzle możecie zakupić w Krainie Szkraba.


A jak już wstępnie zapoznamy dziecko z rolą strażaka, policjanta czy lekarza możemy poćwiczyć z dzieckiem naukę najważniejszego w życiu numeru telefonu - 112.
Warto uczyć dzieci numerów alarmowych i właściwego zachowania już od najmłodszych lat!

Kubuś dzięki uprzejmości Ilonki mógł przypomnieć posiadaną już i utrwalić nową wiedzę  a wszystko za sprawą świetnej gry, o której Ilonka pisała tutaj.Post powstał w ramach akcji, którą przeprowadziła Kasia z bloga Małe Radości.

http://maleradosci.pl/policjant-lekarz-strazak/


Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. Zdecydowanie warto nawet w domu od czasu do czasu robić takie fajne "lekcje" dotyczące tego numeru i bezpieczeństwa :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne te puzzle, widać że porządnie zrobione i fajne wizualnie

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)