Gramy w karty z Treflem

Jako dziecko uwielbiałam grać w karty i to nie ważne w co się grało... wojna, makao, remik. Niestety za moich czasów karty wyglądały jak wyglądały nie to co dziś... Przepiękne, kolorowe, pełne wiedzy. Dzieciaki grając kartami od Trefla zdobywają wiedzę podczas zabawy.


Każdy zestaw kart zawiera:
- 55 kart z pięknymi ilustracjami przyrodniczymi
- mini książeczkę z zasadami pięciu gier (kierki, makao, remik, wist, 66)
- mini broszurę edukacyjną zawierającą opis gatunków


Karty wykonane są z ogromną dbałością... zaokrąglone rogi, lekko śliskie w dotyku z nazwami zwierząt/ptaków/grzybów w języku polskim oraz po łacinie.

Grzyby Polski - karty zdobią ilustracje grzybów, które występują na terenie Polski. Nie ma dwóch takich samych kart. Każda z nich ma inną ilustrację. Wyjątkiem są karty z gwiazdami - na nich jest ten sam obraz grzyba - hubiaka pospolitego. Pozostała część talii jest równo podzielona na grzyby jadalne, oznaczone małym zielonym grzybkiem u dole strony, oraz na grzyby trujące ze znaczkiem żółto-czerwonym przekreślonym kreską. 
Dzikie Ptaki Polski - karty zdobią ilustracje ptaków występujących w Polsce. Od dziś karty te zabieramy na każdy nasz spacer. A nóż uda nam się któregoś rozpoznać ;)Dzikie Zwierzęta Polski - ilustracje dzikich zwierząt, które występują na terenie Polski. Część z tych zwierzą dobrze znamy i nawet często widujemy. Część znamy tylko z zoo.


Kartami można bawić się na wiele sposobów, nie tylko grając w gry wymienione w książeczce z zasadami gier. Możemy wspólnie z dziećmi szukać zwierząt/ptaków/grzybów, które widzimy blisko domu, w lesie czy na łące. Możemy porównywać grzyby jadalne z tymi których nie wolno nam jeść. Możemy dzielić zwierzęta na ssaki, gryzonie i inne zwierzęta. Możemy wszystko zrobić z tymi kartami... wystarczy tylko użyć wyobraźni. Może samym dzieciom wpadną jakieś ciekawe pomysły na zabawę.

Karty możecie kupić w sklepie Trefl Kraków - cena za jeden zestaw to 9,90 zł.  Post powstał w ramach projektu Grajmy :)

http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html

Prześlij komentarz

5 Komentarze

 1. Przepiękne są te karty, szczególnie ze zwierzętami i ptakami :3 Grosza wiele nie kosztują, a dają mnóstwo możliwości. Zapisuję na swoją listę must have, małż będzie miał zadanie specjalne jak pojedzie następnym razem do Krakowa :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Buba Bajdocja6 marca 2016 10:04

  Wyglądają świetnie, a cena zachęcająca :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne są te karty. Lubię w kartach to, że zajmują mało miejsca i można je zabrać na wycieczki. A te z ptakami to też bym ze sobą nosiła na spacery. Niespecjalnie znam się na ptakach, ale lubimy z dziećmi je obserwować. Karty byłyby fajną podręczną ściągawką :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)