Książka pod tytułem vol.4


Książka, z którą można zrobić dosłownie wszystko! Książka inna niż wszystkie książki jakie do tej pory mieliśmy. Książka pod tytułem... no właśnie - jakim tytułem? O to chodzi, tytuł i całe jej wnętrze możemy stworzyć sami! Właściwie nie ma ograniczeń! :) Sama szybko przekonałam się, że jeśli ma się w sobie choć odrobinę wyobraźni można świetnie się nią bawić i kreatywnie wypełnić wolny czas. Baaa nie tylko dziecko może się świetnie bawić ale dorosły również. Bo tak na prawdę ta książka świetnie nadaje się dla dzieci jak i dorosłych. Każdy podejdzie do niej w zupełnie inny sposób i każdy sposób będzie dobry. Książka Pod Tytułem nadaje się dla każdego - niezależnie od tego, ile ma lat.


I chociaż to już 4 część tej serii książek, nie ma to większego znaczenia. Nie znam wcześniejszych części (a szkoda) i nic nie stoi na przeszkodzie aby zabawę zacząć od właśnie tej najnowszej, ostatniej.


Książka niezwykle pomysłowa! Autor zadbał, by znalazło się w nich wiele zadań, które możemy wykonać, ale nie brakuje również stron, które mają na celu po prostu poprawić nam humor. Genialne rozwiązanie. Książka nie tylko zapewnia kilkadziesiąt godzin dobrej zabawy, ale potrafi też wywołać uśmiech. Myślę, że jest idealnym lekarstwem na nudę i choć u nas w domu o nudzie nie ma mowy to książkę tę możemy wypełniać nie tylko w domu ale i na niezbyt ciekawej lekcji w szkole (choć tego nie polecam no ale ;)), w pociągu, na wakacjach.


I chociaż zadania czasami wydają się banalne, to tylko od naszej pomysłowości zależy, czy pójdziemy na łatwiznę, czy wymyślimy oryginalne rozwiązanie.

Książka ta pomaga dziecku zrozumieć metafory i różne powiedzenia, jak i aforyzmy, przysłowia. 

Kartki książki są całkiem grube i nie da się ich łatwo rozerwać przez przypadek czy wytrzeć gumką. Jest to plus, jeśli chodzi kolorowanie pisakami, bo nie przebija tak łatwo. I chociaż czasami ciężko się wycina to solidniejszy papier wolę zdecydowanie niż cieniutkie karteczki.
Książka rozbudza wyobraźnie, uczy nowych rzeczy, pozwala zmienić perspektywę. Kuba bardzo lubi takie zabawy i nie wątpliwie jest to strzał w dziesiątkę. Pisanie, wycinanie, przyklejanie i wiele innych różności, każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Wydawca: Kaktus
Autor: Robert Trojanowski
Okładka: Miękka
Ilość stron: 224
Rok wydania: 2015

Tania książka - Tanie Książki i podręczniki


Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. Roksana Adamczyk16 marca 2016 09:40

    Teoretycznie takie książki są dla dzieci, a sama je uwielbiam - mam Zniszcz Ten Dziennik, To Nie Książkę i Bałagan, a teraz czekam jeszcze na Łowcę Skarbów Keri Smith :) Ale ta seria też wygląda ciekawie.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)