Czytam mamie i tacie Czerwonego KapturkaDzieciaki uwielbiają słuchać jak rodzice czytają im bajki np. o Czerwonym Kapturku, Brzydkim kaczątku, Królewnie Śnieżce itp. Dlatego na samą wiadomość, że Centrum Metody Krakowskiej wyda serię książeczek Czytam Mamie i Tacie - bajki i legendy oczy same mi się zaświeciły ;) Właśnie wyszła pierwsza książeczka z tej serii pod tytułem Czerwony Kapturek.


Gdy ją otrzymałam wiedziałam, że będzie hitem u Kuby. I choć mamy jeszcze problemy z dwuznakami to z wielkim zapałem zabrał się za czytanie... to ja teraz poczytam Tobie mamo :)Bardzo fajne i ciekawie wyszedł wstęp i zakończenie książeczki, który odbiega od głównego wątku... jest burza, awaria prądu. Najlepiej przeczekać burzę słuchając opowieści dziadka.

Szata graficzna bardzo piękna. Ilustracje wspaniale oddają emocje bohaterów i wchodzą w świat dziecięcych odczuć. Sami zobaczcie...
Książeczka stworzona jest w formie komiksu. Teks zawiera wszystkie literki, dwuznaki, zmiękczenia ą i ę. Mimo, że teksty są bardzo krótkie to dużo prościej przeczytać 3-4 rozrzucone na danej stronie zdania, niż tą samą ilość tekstu ciągiem. Kuba ma jeszcze problemy z dwuznakami i łatwo nie jest. Dlatego też odkładamy książeczkę na półkę, ćwiczymy dwuznaki i wracamy do niej po ich opanowaniu tak aby bez frustracji i złości swobodnie, samodzielnie przeczytać przygodę o Kapturku.


Książeczki stworzono z myślą o dwóch grupach dzieci: dzieci samodzielnie czytających krótkie teksty oraz dzieci, które dopiero uczą się słuchać opowiadań ze zrozumieniem a potem sememu wchodzić w rolę narratora. Wiec jest to świetna książeczka dla Kuby jak i dziewczynek.CZERWONY KAPTUREK
Wydawnictwo: Centrum Metody Krakowskiej
Ilość stron: 24
Wydanie: 1
Okładka: miękka

POLECAMY! 

Z niecierpliwością czekamy na kolejne książeczki z tej serii :)


Prześlij komentarz

0 Komentarze