Matematyka życiaMatematyka życia tak brzmi kolejny temat, z którym przyszło nam się zmierzyć w projekcie Matematyka jest piękna :)

Ten pomysł wpadł mi głowy już na samym starcie projektu.


Wydrukowałam dzieciakom ich zdjęcia z okresu niemowlęcego, raczkującego i obecnego :) Zdjęcia rodziców i dziadków. Zdjęcia w wersji czarno białej dla utrudnienia i też z faktu braku kolorowej drukarki. Wydrukowałam również kartkę z ciągiem cyferek.


Każdy maluch miał za zadanie odnaleźć siebie i ułożyć w kolejności od wieku niemowlęcego do teraz. Ola odnalazła się bez problemu i zrobiła to nawet szybciej niż Kubek. 

Nawet Emi chętnie szukała siebie :P


Do zdjęć dzieciaków dołożyłam nasze i dziadków. Dałam Kubie Kartkę z cyferkami i poprosiłam aby się zastanowił co wspólnego mają te cyferki ze zdjęciami. Dużo prościej i na pewno wpadłby na to od razu gdybym każdą cyferkę napisała tylko raz. Po lekkim moim naprowadzeniu rozkminił zagadkę :)


I teraz zagadka dla Was... Co wspólnego mają cyferki zapisane na kartce ze zdjęciami ułożonymi w nieprzypadkowej kolejności? Kto pokusi się o jej rozwiązanie?Otóż to... Gry się rodzimy to nie chodzimy (cyfra 0), później raczkujemy (4), chodzimy (2), na starość potrzebujemy laski (3) no i umieramy (0). Piękna matematyka życia :)http://www.zabawyzarchimedesem.pl/projekt-matematyka-jest-piekna/

Prześlij komentarz

4 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)