Nie chcę być dużyKażdy malec prędzej czy później staje się samodzielny. Prędzej czy później opuszcza domowe gniazdko. Wydawnictwo Adamada wypuściło na rynek bardzo fajną książeczkę dla dzieci i rodziców (nie wiem dla kogo bardziej ;)).

Książka z dedykacją dla wszystkich dzieci trzymających się kurczowo swoich mam (i dla wszystkich mam trzymających kurczowo swoje dzieci).


Nie chcę być duży duży to historia pewnego małego Kangurka, który już nie był ani mały ani lekki. I choć bardzo kochany przez swoją mamę, to nastał wreszcie najwyższy czas, żeby wyskoczyć z maminej torby. Najwyższy czas przestać być dzidziusiem. Najwyższy czas, by poznawać świat na własnych nóżkach. Ale mały Kangurek ani myślał o tym. W kieszeni mamy przecież mu tak dobrze... siedzi sobie wygodnie, ssie mleczko kiedy chce, jest mu ciepło i sucho, jest po prostu blisko mamy i tam czuje się bezpiecznie. Jak to u mamy bywa ;) Nie skutkowały żadne namowy mamy. Każde próby przekonywania malca do samodzielnego skakania spełzały na niczym. Wykończona całodziennym dźwiganiem Kangurka, mama Kangurzyca usiadła aby odpocząć. Nie miała już siły zrobić ani kroku więcej. Lecz mały Kangurek chciał iść dalej...


Czy uda się małemu Kangurkowi wreszcie opuścić torbę mamy? Niech to pozostanie tajemnicą ;) Nie chce odbierać Wam radość czytania ale napiszę tylko, że tak w tym przypadku jak i w życiu dzieci są świetnymi naśladowcami swoich rówieśników. 

Co prawda co wyfrunięcia z gniazda moich pociech jest jeszcze trochę czasu ale zdecydowanie nie jestem mamą, która kurczowo trzyma swoje dzieci pod swoimi skrzydłami.


Wróćmy do książki... warto zwrócić uwagę na ilustracje. Są piękne! Niby takie zwyczajne ale mają w sobie to coś. Ich autor, Guido van Genechten, to jeden z najlepszych ilustratorów książek, na swoim koncie ma liczne nagrody. W 2007 roku za książkę Nie chcę być duży otrzymał Nagrodą Reader’s Digest dla najlepszego ilustratora książek dla dzieci.Nie chcę być duży
Wydawca: Wydawnictwo Adamada
Autor: Guido van Genechten
Ilustracje: Guido van Genechten
Tłumaczenie: Ryszard Turczyn
Ilość stron: 32
Oprawa: twarda

http://www.adamada.pl/

Prześlij komentarz

0 Komentarze