Świerszczyk... czytanie dobrze działa na rozum i chroni od kataru!Uśmiechnięty, zielony świerszcz obchodził w zeszłym roku swoje 70 urodziny! 1 maja 1945 roku ukazał się pierwszy numer kultowego czasopisma dla dzieci – “Świerszczyk”. Któż go nie znał, któż nie czytał ten trąba :P Z okazji tych, że urodzin wydawnictwo Egmont przygotowało piękny prezent, który dopiero teraz mamy okazję Wam pokazać. Świerszczyk. Wielka księga to zbiór opowieści, wierszy i komiksów, bogato zilustrowanych przez naszych najlepszych ilustratorów.W książce zamieszczone zostały teksty odpowiednie zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym, jak i wczesnoszkolnym.

Czytelnik odnajdzie tu kilka typów czytanek.

Na maluchów czekają krótkie historyjki z cyklu Z pamiętnika pewnego świerszcza, które rozbudzą wyobraźnię i pomysłowość.
Z kolei Litery znam, więc czytam sam! (z użyciem tylko 23 liter!) to teksty idealne dla początkujących czytelników. Napisane prostym językiem, a trudniejsze słowa (te w których występują dwuznakami i zmiękczeniami) występują w formie obrazków.


Dla starszaków... Wielkie czytanie. Krótkie 2-3 stronicowe opowiadana, skierowane do dzieci dobrze radzących sobie z czytaniem. Ich tematyka jest różnorodna, jedne lekkie, inne trudniejsze, jedne pisane pół żartem - pół serio inne wręcz przeciwnie, jedne realistyczne inne fantazyjne i nierealne ale wszystkie napisane pięknym polskim językiem. W sugestywnych i empatycznych opowiadaniach baśniowość miesza się i wikła z rzeczywistością, a magia z wiedzą i faktami. 

 
Pomiędzy czytankami odnajdziecie także krótkie i przezabawne komiksy z Kotkiem Mamrotkiem i Zającem Kicajem doskonałe jako przerywnik tak w poważniejszej lekturze jak i po nauce czy ciężkim dniu. Uwaga ich lektura grozi niekontrolowanymi wybuchami śmiechu.
 Piękne wydanie pod każdym względem !


ŚWIERSZCZYK WIELKA KSIĘGA
Wydawnictwo Egmont
 Opracowanie: zbiorowe
Oprawa Flexi
Ilość stron 232

Prześlij komentarz

0 Komentarze