Wiosenne przebudzenie gąsienicWiosna pełną parą, wszystkie żyjątka budzą się do życia. Więc gra, którą dziś Wam pokażę idealnie zgrała się w czasie. 


Kolorowe gąsieniczki to lekka gra logiczna dla dzieci ale przyznam się szczerze... chętnie w nią gram i ja ;)


Gra składa się z:
  • 28 tekturowych gąsienic, w 4 kolorach, każda długości 3 pól na planszy. Gąsienice posiadają 2 otwory: blisko siebie lub rozdzielone
  • dwustronnej planszy, składanej niczym puzzle. Jedna strona planszy zawiera tylko kolorowe kropki w 4 kolorach odpowiadających kolorom gąsienic, druga jest już bogatsza graficznie, ma inne rozstawienie kolorowych kwiatów (zamiast kropek), a na niektórych umieszczono robale.
 
Dzięki dwustronnej planszy mamy możliwość grania w dwóch wariantach gry... plansza z kropkami jest łatwiejsza, ta z robakami - troszkę trudniejsza. Każdy gracz posiada pulę gąsienic, ułożonych kolorami do spodu, z których tylko 2 ma odsłonięte. 


Mamy więc wybór między dwoma gąsienicami dzięki czemu gra nie jest całkowicie losowa. W obu wersjach gracze na zmianę wykładają na planszę gąsienice w taki sposób, aby przez otwory widać było kropki w tym samym kolorze co gąsienica. Gąsienice należy tak układać aby nie nachodziły na siebie i żadna z nich nie wychodziła poza planszę.

Drugi wariant gry, rozgrywany na planszy z robakami, wprowadza drobne modyfikacje zasad. Przez otwór w gąsienicy nie może być widoczny robak, a zasłonięcie go częścią bez otworu pozwala na dołożenie 1 dodatkowej gąsienicy. 

Ten wariant gry wymaga od graczy nieco więcej myślenia, większej kombinatoryki. Jest ciaśniej, więc częściej ściąga się gąsienice z planszy.

Zarówno w łatwiejszym jak i trudniejszym wariancie gry wygrywa osoba, która jako pierwsza pozbędzie się gąsienic. Rywalizację i wyścig widać dopiero pod koniec gry, gdy na planszy nie ma już miejsca na kolejną gąsienicę. W takim przypadku gracz musi odrzucić dowolną gąsienicę z planszy i zrobić sobie miejsce. Trzeba przy tym patrzeć jakie gąsienice ma przeciwnik, by w swoim ruchu nie wykorzystał właśnie odsłoniętego miejsca na planszy.Gra jest bardzo fajna. Kubie bardzo się podoba bo trzeba w niej kombinować a on uwielbia kombinowanie :P ciekawe po kim ;) Krótki czas gry dodatkowo przemawia na plus. Do tego solidne i ładne wykonanie. Nie ma do czego się przyczepić :)Mój 5 latek zdecydowanie woli wersję z robalami ;) 

Muszę koniecznie sprawdzić jak poradzi sobie w łatwiejszej wersji 3latka. sprawdzę i dam Wam znać :)
 

Zbliża się Dzień Dziecka... myślę, że taka gra ucieszyłaby nie jednego malucha :)

Grę możecie kupić na tactic.net

POZDRAWIAMY!


Prześlij komentarz

1 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)