Goooool...Pierwszy mecz Polaków na mistrzostwach Europy za nami. Nawet udało się nam go wygrać :D Kolejny mecz już niedługo... trzymamy kciuki za naszych. W przerwach między meczami zachęcam Was do spróbowania swoich sił na planszówkowym boisku ;) Emocje gwarantowane!


Gra przeznaczona dla wszystkich fanów piłki nożnej począwszy od  młodzików, po juniorów aż do seniorów ;) W grze może brać udział dwóch graczy.


W środku znajdują się:
  • dwustronna plansza z małym i dużym boiskiem do gry
  • 22 figurki piłkarzy
  • 3 kostki - biała i zielona (sześcienne) oraz czerwona (czterościenna)
  • piłka
  • 3 znaczniki służące do zaznaczania czasu gry oraz liczby zdobytych bramek
  • instrukcja 


Grę można oprzeć na zasadach prostych bądź zaawansowanych. Producent zaleca rozpoczęcie rywalizacji od zasad prostych. Z pewnością prawdziwe piłkarskie emocje wyzwolą się w graczach nie po pierwszej rozgrywce lecz po kolejnych, gdy opanują taktykę i odpowiednie manewry.


Podstawowe zasady gry nie są specjalnie skomplikowane. Rozstawiamy zawodników na planszy i rzucamy białą kostką. Liczba wyrzuconych oczek pokazuje, ile ruchów mamy do wykonania. Wybieramy jednego ze swoich zawodników i przemieszczamy w kierunku piłki. Jeżeli do niej dotrze, musi ją wykopnąć. Jeżeli ta trafi do kolejnego piłkarza - on również ma za zadanie piłkę przemieścić (zyskuje wówczas tzw. "darmowy punkt ruchu"). Piłkarze dobiegają do piłki poruszając się w linii prostej, piłkę zaś można przemieszczać również po skosie. W kwestii ruchu ważne jest to, aby wykorzystać wszystkie punkty ruchu wyrzucone na kostce.Nie będę Was zanudzać zasadami, których jest tu całkiem sporo ale są one bardzo łatwo przyswajalne, dzięki czemu nie trzeba siedzieć podczas każdej rozgrywki z nosem w instrukcji. Dodam tylko, że wersja zaawansowana gry wprowadza takie manewry jak przejęcie piłki, obronę bramki, rzut z autu, rzut rożny, łapanie piłki przez bramkarza, spalony, przemieszczanie linii obrony/ataku. W wersji rozszerzonej korzysta się z 3 rożnych kości. Biała służy do określenia punktów ruchu pionków i piłki, zielona wykorzystywana jest w trakcie przejęcia piłki, czerwona przy: obronie bramki i rzucie z autu.Za każdym razem gry na kości wypadnie 5-6 to znacznik czasu przesuwany jest na listwie czasu o 1 pole. Odstępy czasowe na listwie wynoszą 5 minut, tak by cały mecz trwał teoretycznie 90 minut. Wygrywa gracz, który w tym czasie strzeli najwięcej bramek.


Młodsze dzieci można wprowadzić w zasady gry korzystając z mniejszego boiska, na którym automatycznie gra mniejsza liczba graczy. Mecz nie będzie się dłużył i nie zniechęci dzieci do gry.Jeśli chodzi o wykonanie to nie mam tu nic do zarzucenia... plansza jest stonowana, w kolorze prawdziwej murawy, wykonania z solidnego tworzywa. Pionki graczy, na których sami nalepiamy numerki, to bardzo dobrej jakości drewniane elementy. A instrukcja to prawdziwe mistrzostwo... Europy ;) napisana w zrozumiałym języku i nawet ja - kobieta nie miałam problemu z jej opanowaniem :D Choć nie ukrywam, że jestem fanką piłki nożnej (i nie tylko) więc zasady panujące w owej grze na prawdziwym boisku znam ;)


Gra Goool! Mistrzostwa zdecydowanie należy do gier rodzinnych i towarzyskich. Rozwija umiejętność planowania, taktycznego myślenia, przewidywania niebezpiecznych sytuacji. Ja jestem na tak... moje dziecko również. Bardzo fajny pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem, podczas gdy tatuś siedzi przed telewizorem i ogląda mecz (u nas to wygląda dokładanie na odwrót :P).


http://projektgrajmy.blogspot.com/

Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. Masz rację, instrukcja dobrze napisana. Ja też zrozumiałam, ale tylko dlatego, że nie tłumaczy karnych czy spalonych:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)