Tycio i PajdaTycio i Pajda to seria książeczek autorstwa Oli Artymowskiej i Agaty Dębickiej-Cieszyńskiej wydane przez Centrum Metody Krakowskiej. Właśnie ukazała się pierwsza książeczka... kolejne są w niedalekich planach.


Tycio i Pajda to książeczki przeznaczone dla dzieci do samodzielnego czytania. Kuba uczył się czytać metodą krakowską, dziewczynki również zamierzam tą metodą prowadzić. Kuba nie czyta jeszcze płynnie, ale czyta i jestem z niego bardzo dumna!Tycio i Pajda opowiada o przygodach dwóch przyjaciół: - pociesznego psa Pajdy oraz rezolutnego chłopca Tycia. Książeczka bardzo fajnie wydana. Zawiera ciekawe ilustracje obrazujące czytany przez dziecko tekst. Tekstu jest nie wiele... 1-2 zdania na każdej rozkładówce.
Kuba pochłonął książkę w mig. Jaki był dumny gdy przeczytał ją siostrom od deski do deski. A te z wielką uwagą słuchały czytanego przez niego tekstu (w końcu czytał im ktoś inny niż rodzice ;)). Książeczka ta ma jeden minus... po dwukrotnym samodzielnym przeczytaniu przez dziecko zapada w pamięć... mój Kuba już jej nie czyta - on ją recytuje ;) Także książeczkę odkładamy na półkę i czekamy na Olę. Ola będzie miała możliwość uczenia się na niej czytać bo Kubuś otrzymał ją już nieco za późno.


Z niecierpliwością czekamy na kolejne książeczki z serii :)

Tycio i Pajda do kupienia TUTAJ :)

Prześlij komentarz

4 Komentarze

 1. Idealna pozycja dla dzieci uczących się czytać :-) Kolorowe ilustracje, krótka historyjka, prosty tekst... Super

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas to już Ala zna na pamięć :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Aneta Nagrodkiewicz2 czerwca 2016 22:35

  metoda krakowska czyli Pani Jagoda??

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)