Wazon na kwiaty DIYJak z plastikowej butelki stworzyć piękny wazon na kwiaty? Wazon, który się nie stłucze a przyozdobi nie jeden stół. Wazon bezpieczny dla dzieci bo to one głównie podczas spacerów zbierają kwiaty... mamo to dla Ciebie...


Potrzebujemy plastikową butelkę, kolorową plastelinę, wykałaczkę oraz nożyczki.

Z butelki odcinamy dno tak mniej więcej na wysokości 1/3 butelki. I w dowolny sposób przyozdabiamy plasteliną. U nas padło na czerwcową łąkę z biedroneczką i ślimakiem. Na początek zieloną plastelinę przyklejamy w dolnej części wazonu - to trawa. Kwiatki tworzymy z kulek plasteliny w różnym kolorze, przyklejając je do "trawy" na wazonie.


Liście do kwiatków tworzymy z zielonych kulek plasteliny. Kulki formujemy na kształt łezki, lekko spłaszczamy. Wykałaczką robimy lekkie wgłębienia. Tak przygotowane listki przyklejamy do kwiatków.

 
Biedronkę i ślimaka tworzymy z kulek. Czerwoną kulkę rozpłaszczamy. Wykałaczką robimy nacięcie przez środek, aby powstały skrzydełka owada. Na każdym skrzydełku biedronki przymocowujemy małe, czarne kropeczki. Z czarnej kulki robimy również głowę.


 Z żółtej kulki tworzymy wałek grubszy z jednej strony. Podobny wałek tworzymy z fioletowej kulki tylko cieńszy i dłuższy. Zaczynając od cieńszego końca zwijamy wałek w spiralkę. Przylepiamy skorupę ślimakowi. Na koniec robimy czułka i oczy a całość przyczepiamy do kwiatka.


 W ten sposób powstał nam pięknie ozdobiony "wazon" :)


Podoba się Wam? Bo mi baaaardzo :)


Pomysł zaczerpnięty z książki Akademia plasteliny.

Prześlij komentarz

5 Komentarze

 1. Super... My na ogół słoik obklejamy ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. słoik też dobry pomysł ale wolę ze szkłem nie ryzykować ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczny wazon <3 bardzo się podoba ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Marzena BARTOSZEK14 września 2016 01:36

  Świetny pomysł na piękny wazon :) Pozdrawiamy serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)