Angielski dla przedszkolakaNie od dziś wiadomo, że im młodsze dzieci tym szybciej przyswajają język obcy. Ja do dziś pamiętam jaką zmora był dla mnie język angielski. Jak ja go nie cierpiałam w liceum, na samą myśl mam ciary na ciele ;) Tak go nie cierpiałam, że na przekór wszystkim napisałam pracę magisterską w tymże języku i nawet się w nim obroniłam na 4,5 ;) Dlatego mając swoje dzieci postanowiłam, że naukę języka angielskiego dzieciaki rozpoczą od najmłodszych lat... przez zabawę, przez ciekawe książki. Do naszej powiększającej się kolekcji książek anglojęzycznych dołącza dziś kolejna. Bardzo fajna i z pomysłem wydana, bardzo kolorowa i posiada... naklejki, które bez dwóch zdań uwielbiają wszystkie dzieci.


First 100 words in English to 32 stronicowa książka ucząca dzieci podstawowych słówek. Zawiera 6 stron naklejek, które po przyklejeniu w odpowiednich miejscach sprawią, iż książka ta stanie się świetnym słownikiem obrazkowym dla najmłodszych.

Każde dwie strony książki przedstawiają jakąś scenę z życia codziennego dzieci, z miejsc dzieciom znanych... czy to czas zabaw, czas snu, zabawy w parku czy na przyjęciu urodzinowym. Wszystkie te sceny opatrzone są dużą, kolorową ilustracją, nad którą widnieją podpisy przedmiotów i właśnie w te miejsca należy nakleić naklejki.
 

Na końcu książki znajduje się mała powtórka... należy połączyć ze sobą poznane właśnie słówka z właściwym obrazkiem.


Książka kończy się nauką liczenia :)


Czy książka spodobała się mojemu 5latkowi? Owszem, częściowo dlatego, że niektóre słówka już zna i z wielką radością mógł się wykazać (w końcu nic tak nie buduje dobrze własnej wartości jak poprawnie wykonane zadanie). Tych słówek, których jeszcze nie zna z wielkim zapałem się uczy.

POLECAMY!


Tą niesamowitą książeczkę pełną knaklejek możecie kupić w księgarni internetowej z książkami dla dzieci bookids.pl :)

Prześlij komentarz

0 Komentarze