Książeczka podróżnaWakacje w pełni. Wiele podróży przed każdym z nas. Co zrobić aby dziecko zbytnio nie nudziło się podczas podróży? Zająć go czymś :P Ja moją najstarszą latorośl zajmuję m.in. różnymi ciekawymi zadaniami, łamigłówkami. Ostatnio przygotowałam mu książeczkę wielokrotnego użytku. Sam fakt, że można po niej pisać wielokrotnie już wzbudził w Kubie zainteresowanie. I choć wakacje w pełni nie zaszkodzi przemycić dziecku odrobinę nauki... nauki przez zabawę ;)


Nasza książeczka liczy 20 stron, stron wypełnionych łamigłówkami i ciekawymi zadaniami. Zadania mniej lub bardziej skomplikowane. Zadania, które wiem, że przykują uwagę Kuby. Są zadania wymagające logicznego myślenia, są zadania na spostrzegawczość a także zadania utrwalające liczenie..

Jedno z zadań skonstruowane jest tak aby to Kuba mógł stać się jego twórcą i przygotować zadanie dla mamy czy taty. Jako, że książeczka jest wielokrotnego użytku za każdym razem to zadanie może przybierać inny wygląd.


Między matematycznymi zadaniami wplotłam "gotowce", łamigłówki i zadania na spostrzegawczość. Taki mały przerywnik, który jeszcze bardziej przyciąga dziecko do zabawy.I jak się Wam podoba nasza podróżna książeczka? Kubie spodobała się bardzo! Koniecznie muszę jeszcze zrobić książeczkę dla Oli :)


Jeśli spodobała się Wam książeczka i chcielibyście zrobić taką swoim pociechom możecie pobrać ją sobie TUTAJ.http://www.zabawyzarchimedesem.pl/projekt-matematyka-jest-piekna/

Prześlij komentarz

14 Komentarze

 1. Fajnie i pomysłowo!
  Zalaminowanie książki - genialne!!

  OdpowiedzUsuń
 2. A na jaki to wiek ? ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna ksiązecza ;) gdzie Pani kupuje te kółeczka?

  OdpowiedzUsuń
 4. Zależy od posiadanej wiedzy przez dziecko, mój ma niecałe 6 ale i 7 powinny być zainteresowane ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna rzecz :) Właśnie robię coś podobnego, ale na poziomie mojej 2,5 latki ^_^

  OdpowiedzUsuń
 6. ale chętnie pobiorę gotowca od Ciebie dla moich dziewczyn :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna <3 to teraz tylko jechać na wakacje - podróż macie z głowy :D

  OdpowiedzUsuń
 8. genialny pomysł z taką książeczką!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna, chyba musze pomyśleć nad czyms takim przed naszymi wakacji w wersji light.

  OdpowiedzUsuń
 10. Pomysł mi się bardzo podoba. Chętnie z niego skorzystam. Przeczytałam, że kartki są zalaminowane a czy potrzeba jakiegoś specjalnego pisaka, żeby książeczka stała się wielokrotnego użytku?

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam....Chciałam pobrać książeczkę podróżna ale niestety jest tam inny plik. Czy mogłaby Pani to sprawdzić? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)