Poznajemy naszą Ojczyznę


Kto Ty jesteś? Polak Mały.
Jaki znak Twój? Orzeł Biały.
Gdzie Ty mieszkasz? Między swymi.
W jakim kraju? W polskiej ziemi.
Czym ta ziemia? Mą Ojczyzną...

Bardzo chciałabym wychować ludzi, którzy swoją ojczyznę będą kochać i szanować. Którzy będą ja kochać mimo wszystko, mimo tego, że nie jeden powie to czy tamto. Małych Polaków, dla których melodia hymnu narodowego nie będzie obojętna i będzie przyprawiała o serduszka drżenie. Ludzi, którzy będą znali swoją historię, będą znali swoje korzenie. Ludzi z umiłowaniem tradycji, kultury, religii czy języka.

Naszą Ojczyznę poznajemy wspólnie z Wydawnictwem Pryzmat i ich bardzo fajnymi książeczkami dzięki, którym dzieci nabywają umiejętność czytania ze zrozumieniem.


Pierwsza książeczka Moja mała i duża Ojczyzna ukierunkowana jest na wiedzę regionalną. Mamy tu podział na największe regiony Polski. Każdy region ukazany jest za pomocą baśni albo legendy. Dzieci mają okazję poznać jak wyglądają stroje regionalne w danych rejonach Polski. Po wysłuchaniu przeczytanej przez rodzica bądź też po samodzielnym przeczytaniu baśni/legendy, dzieci mają okazję wykazać się zdobytą wiedzą za pomocą odpowiedzi na zadane do tekstu pytania czy też inne zadania.Jesteśmy Polką i Polakiem
Dziewczynką fajna i chłopakiem
Kochamy Polskę z całych sił
Chcemy byś również kochał ja i Ty...

Druga książeczka... Poznajemy naszą Ojczyznę to taka wirtualna wycieczka dookoła Polski, która rozpoczyna się w Warszawie i przebiega przez stolice poszczególnych województw. Każdy dzień wycieczki przybliża uczestników do poznania historycznego rysu zwiedzanego miasta i przedstawienia wartych obejrzenia ciekawostek.


Na końcu książki stajemy się świadkiem wrażeń jakich doznali zwiedzający. Mamy mapy konturowe z zaznaczonymi miastami, które należy podpisać, krzyżówkę z herbami poszczególnych miast, a także mapę z granicami województw. Bardzo fajnym dodatkiem są zdjęcia z charakterystycznym miejscem danych miast, po których to młody czytelnik musi je rozpoznać.

Gdyby ktoś miał problem z udzieleniem poprawnej odpowiedzi po przeczytanym tekście zawsze może posiłkować się podpowiedzią umieszczoną na końcu książki.


Obie książeczki baaardzo mi się podobają a jeszcze bardziej przypadły do gustu Kubsonowi :)

Moja mała i duża Ojczyzna
Wydawca: Wydawnictwo Pryzmat
Autor: Magdalena Połoncarz
Liczba stron: 96
Oprawa: miękka


Poznajemy naszą Ojczyznę
Wydawca: Wydawnictwo Pryzmat
Autor: Bogusława Kuciel
Liczba stron: 80
Oprawa: miękka

Prześlij komentarz

0 Komentarze