Słonecznik



Za niedługo zacznie się wydłubywanie pysznych ziarenek słonecznika. Tymczasem my w domu korzystając z faktu, iż pogoda się popsuła tworzymy kreatywnie... słonecznik.


Do wykonania słonecznika użyliśmy:
- żółtej i brązowej bibuły
- zielony papier
- zielony patyczek (może być słomka do napojów)
- klej
- nożyczki 
- taśma klejąca

Wykonanie jest banalne a całość nie zajmuje dużo czasu. Z zielonego papieru wycinamy dwa koła. Do jednego z nich przyklejamy za pomocą taśmy klejącej patyczek. Z żółtej bibuły wycinamy trójkąty (warto złożyć bibułę kilkukrotnie i wówczas wycinać - zaoszczędzimy czas). Dwa rogi każdego trójkąta zaginamy do środka - to będą płatki słonecznika. Płatki przyklejamy wokół zielonego kółka. Po przyklejeniu jednej warstwy, między płatki przyklejamy drugą warstwę.


Gdy wszystkie płatki są przyklejone, na środku przyklejamy zielone kółko. Z brązowej bibuły robimy małe kuleczki i przyklejamy je na środek naszego słonecznika. Z zielonego papieru wycinamy liść, który przymocowujemy do patyczka.


Oto i on...


Taki słonecznik może wykonać samodzielnie 5 latek ale i 3 latek z pomocą rodzica da radę :)

Pomysł na słonecznikową zabawę zaczerpnęłam z książki Akademia bibuły Wydawnictwa Martel.


W książce tej znajduje się wiele pomysłów na zabawę z dzieckiem z wykorzystaniem bibuły. Zabawy przedstawione są w przejrzysty sposób, każdy opis opatrzony jest barwnymi fotografiami, na których przedstawiono, krok po kroku jak należy postępować.

Jeśli pogoda nie dopisuje a Wy nie macie pomysłu na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem to polecam takie twórcze zabawy! Wspólnie z książką możecie wyczarować cuda!









Akademia bibuły
Wydawca: Wydawnictwo Martel
Autor: Jolanta Kusz, Wioleta Śnietka
Ilość stron: 108
Oprawa: miękka

Książkę możecie nabyć na stornie Wydawnictwa --- > TUTAJ

Prześlij komentarz

2 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)